Porównanie ekranów: HTC One czy Samsung Galaxy S 4?

Porównanie ekranów: HTC One czy Samsung Galaxy S 4?07.06.2013 12:30
Porównanie ekranów: HTC One czy Samsung Galaxy S 4?
Źródło zdjęć: © chip.pl

Oba ekrany zostały okrzyknięte niezwykle udanymi, pomimo że są zupełnie różne. Jeden z nich to LCD, drugi – AMOLED.

HTC One został wyposażony w niesamowicie wyraźny ekran 1080. o przekątnej 4,7". Samsung postanowił iść swoją drogą i w Galaxy S 4 znalazł się wyświetlacz AMOLED również o rozdzielczości 1080p, ale nieco większy – 5". Jednak nawet w tym przypadku gęstość pikseli jest imponująca – to aż 441 ppi.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, jaki ekran będzie dla was lepszy, mamy dobrą wiadomość. Serwis Cnet przeprowadził profesjonalne porównanie obu ekranów w zakresie jasności, kontrastu oraz odwzorowania kolorów. Zła wiadomość jest taka, że oba ekrany są znakomite i trudno wskazać zwycięzcę testu.

Jeżeli chodzi o maksymalną jasność ekranu –. HTC One nie dał żadnych szans Samsungowi. To znaczna przewaga, gdy korzystamy z telefonu w pełnym słońcu. Z drugiej strony AMOLED zastosowany w Galaxy S 4 jest nieporównywalnie lepszy, jeżeli chodzi o kontrast. To zasługa matrycy AMOLED, która ma głębszą czerń od jakiegokolwiek ekranu LCD.

W przypadku odwzorowania kolorów... żaden z telefonów nie poradził sobie tak, jak trzeba. Pomimo tego, że Samsung był zauważalnie ciemniejszy w jasnym słońcu od HTC One, nowy ekran i tak jest jaśniejszy od tych zastosowanych w Galaxy S III oraz Galaxy Note 2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)