Porównał urzędnika do SS-Manna. "Zostanie złożone doniesienie do prokuratury"

Porównał urzędnika do SS-Manna. "Zostanie złożone doniesienie do prokuratury"

Porównał urzędnika do SS-Manna. "Zostanie złożone doniesienie do prokuratury"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Grzegorz Burtan
13.02.2018 10:22

Przypomnienie dla każdego, kto lubi szarżować w internecie. Jeden z użytkowników portalu Facebook opublikował skandaliczny fotomontaż Głównego Inspektora Sanitarnego. Sprawia trafi do prokuratury, potwierdził w rozmowie z WP Tech rzecznik GIS.

"(...)Jak patrzę na gębę tego Mengele, to cofają mi się posiłki sprzed tygodnia. Osobiście zaszczepiłbym tego knura tymi wszystkimi przeterminowanymi szczepionkami..." - tak o Marku Posobkiewiczu, Głównym Inspektorze Sanitarnym, wypowiedział się jeden z użytkowników Facebooka.

289226959156947002
© Facebook.com

To tylko fragment całego wpisu, w którym padły również zniewagi i antysemickie obelgi. Sprawa odnosi się do afery szczepionkowej, kiedy w wyniku awarii prądu część szczepionek była przechowywana w nieprawidłowych warunkach.

Najbardziej szokującym elementem było jednak zdjęcie, którym autor opatrzył swój wpis. Przedstawia ono rzecznika GIS w czapce SS-mana i ze swastyką na klapie. Podpis pod zdjęciem zaś głosi: „Vaccination macht frei”. Na tym etapie, post trudno nazwać krytyką.

O komentarz poprosiliśmy GIS. W odpowiedzi rzecznik instytucji, Jan Bondar, przesłał WP Tech następujące oświadczenie:

"Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nigdy nie unikał dyskusji z przedstawicielami ruchów antyszczepionkowych. Prawo do krytyki ma jednak swoje granice. Tego typy wpisy noszą znamiona propagowania nazizmu, nienawiści rasowej (antysemityzmu), a przede wszystkim znieważają go jako urzędnika państwowego i Polaka, którego dziadkowie byli żołnierzami Armii Krajowej. Dlatego zostanie w tej sprawie złożone zawiadomienie do prokuratury."

Sytuacja powinna być przestrogą dla każdego, kto korzysta z mediów społecznościowych. To, że publikujemy coś online nie jest wolne od konsekwencji w realnym życiu. Zwłaszcza tak obraźliwe próby zdyskredytowania urzędnika państwowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)