Popularny bank ostrzega klientów przed hakerami. Uważaj na swoje pieniądze

Popularny bank ostrzega klientów przed hakerami. Uważaj na swoje pieniądze

Popularny bank ostrzega klientów przed hakerami. Uważaj na swoje pieniądze
Źródło zdjęć: © Fotolia
23.05.2016 15:37, aktualizacja: 23.05.2016 16:02

"Prosimy uważać na strony internetowe wyłudzające dane logowania do bankowości internetowej" - ostrzega bank ING w komunikacie skierowanym do swoich klientów. W ten sposób próbuje ustrzec ich przed wyłudzeniem danych logowania i utratą pieniędzy.

Bank ostrzega przed wiadomościami e-mail, wysyłanymi od osoby podszywającej się pod ING Bank Śląski, które zawierają link do strony łudząco podobnej do prawdziwej strony banku. Fałszywa witryna zachęca do podania pełnego hasła do systemu bankowości elektronicznej, jak i numeru PESEL. W ten sposób przestępca otrzymuje dostęp do cudzego konta bankowego.

Przykładowe wiadomości zidentyfikowane przez bank ING, które trafiają do jego klientów wyglądają tak:

Przykład 1

_ Dostęp do twojego konta ING został zablokowany! W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski. Powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na:www.ingbank.pl/weryfikacja Serdecznie pozdrawiamy, Zespół ING Bank Śląski S.A. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z infolinią 801 601 607. Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł. _

Przykład 2

_ Dostęp do twojego konta ING został zablokowany! W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów zablokowaliśmy twoje konto w systemie ING Bank Śląski, powodem jest nieautoryzowany dostęp do konta. W celu odzyskania dostępu prosimy o weryfikację właściciela rachunku, logując się na: www.ingbank.pl/weryfikacja. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół ING Bank Śląski S.A. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z infoliniś 801 601 607. Ten e-mail został wygenerowany automatycznie. Prosimy na niego nie odpowiadać. ING Bank Śląski S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Katowic - Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000005459, REGON 271514909, NIP 634 013 54 75, kapitał zakładowy i wpłacony 792.345.340 zł. _

Obraz
© Fałszywa strona logowania

Należy zawsze pamiętać, iż żaden z banków nigdy nie prosi o podanie pełnego hasła dostępu i nie przesyła e-malii informujących o zablokowaniu dostępu do bankowości. Takie działanie zawsze powinno wzbudzić naszą czujność i nieufność. Przestępcy podmieniają linki i budują strony internetowe, które są niemal wierną kopią oryginalnych stron banków. Zawsze należy wpisywać adres ręcznie i pod żadnym pozorem nie otwierać linków wysłanych w korespondencji e-mail.

Ten typ przestępstwa staje się coraz popularniejszy. Przypadki zmasowanych ataków tego typu były już nakierowane na klientów np. banku PKO BP. W marcu ofiarą ataków hakerskich stał się mBank, a tylko w przedostatni weekend maja cyberprzestępcy ukradli 9 milionów dolarów z Banco del Austro.

Źródło: ING Bank Śląski

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)