Ponad 200 miejsc, w których nie użyjesz swojej komórki

Ponad 200 miejsc, w których nie użyjesz swojej komórki

Ponad 200 miejsc, w których nie użyjesz swojej komórki
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.08.2011 11:51, aktualizacja: 24.08.2011 12:51

UKE podało listę miejsc, w których nie ma odpowiedniego dostępu do sieci operatorów telefonii komórkowej. Są to między innymi Zgorzelec w dolnoślaskiem, Kielce w świętokrzyskiem oraz 224 inne miejsca.

UKE podało listę miejsc, w których nie ma odpowiedniego dostępu do sieci operatorów telefonii komórkowej. Są to między innymi Zgorzelec w dolnośląskiem, Kielce w świętokrzyskiem oraz 224 inne miejsca.

Lista zamieszczona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej podaje informacje o miejscach w Polsce, w których telefony komórkowe na dzień 1. sierpnia 2011 nie mają zasięgu sieci. Akcja prowadzona przez UKE ma na celu utworzenie listy wszystkich miejsc z brakiem dostępu do sieci operatorów komórkowych lub obszarów, gdzie sygnał jest tak słaby, że uniemożliwia komunikację.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

Baza danych została stworzona na podstawie informacji dostarczonych przez abonentów sieci, którzy z wymienionych wyżej powodów nie mogą korzystać z usług telekomunikacyjnych. Ma ona służyć zarówno użytkownikom, jak i operatorom. Ci pierwsi będą dzięki temu wiedzieć, gdzie mogą mieć problemy z komunikacją, tym drugim lista ułatwi wybór miejsc, w których powstaną nowe nadajniki.

Dzięki porozumieniu zawartemu między Prezesem UKE, a operatorami telefonii komórkowej, infrastruktura telekomunikacyjna zostanie rozbudowana do drugiego półrocza 201. roku o 115 lokalizacji.

Obraz
© (fot. Thinkstockphotos)

UKE opublikowała także raport nt. postępów w inwestycji wykonywanej przez Telekomunikację Polską na rzecz przeciwdziałania "białym plamom". W ramach projektu przewidywane jest wybudowanie 15. tysięcy szerokopasmowych linii dostępowych na terenie Polski. Pierwszeństwo mają obszary o najniższym poziomie infrastruktury teletechnicznej. TP do dnia 30 czerwca 2011 roku wykonała ponad 53% inwestycji w niecałe 2 lata.

PW/JG/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (303)