Polskie śmigłowce wojskowe nadlatują nad Sułtanat Brunei

Polskie śmigłowce wojskowe nadlatują nad Sułtanat Brunei
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.12.2011 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sikorsky Aircraft podpisał kontrakt z Ministerstwem Obrony Brunei na dostawę dwunastu helikopterów S-70i BLACK HAWK. Maszyny zostaną wyprodukowane w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Umowa obejmuje również zapewnienie części zamiennych, szkoleń oraz wyposażenia obsługi naziemnej. Kontrakt przewiduje opcję zakupu przez resort obrony Brunei kolejnych dziesięciu helikopterów.

Ważnym elementem kontraktu jest zlokalizowanie przez Sikorsky jednego z symulatorów helikoptera S-70. w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Umożliwi to pilotom z Brunei rozpoczęcie szkoleń jeszcze przed dostawą pierwszej z zamówionych maszyn, co zaplanowano na początek 2013 roku.

Helikoptery BLACK HAWK słyną z niezawodności, doskonałych osiągów oraz odporności na działania bojowe w wielozadaniowych operacjach. Obecnie ponad 3 tysiące tych maszyn jest użytkowanych w 3. krajach na całym świecie, m.in. przez armię Stanów Zjednoczonych.

S-70i to najnowszy wariant w rodzinie helikopterów BLACK HAWK. Zaawansowana awionika, w jaką został wyposażony zawiera m.in. podwójny system GPS/INS z cyfrową mapą, umożliwiającą pilotom dokładniejszą nawigację i lepszą orientację sytuacyjną. Aktywny system kontroli wibracji znacznie podnosi komfort lotu. Śmigłowiec może być indywidualnie skonfigurowany w zakresie systemów nawigacji, urządzeń komunikacyjnych oraz innego wyposażenia taktycznego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)