Polskie Radio na telewizorach Samsung Smart TV

Polskie Radio na telewizorach Samsung Smart TV

Polskie Radio na telewizorach Samsung Smart TV
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.01.2012 13:13, aktualizacja: 18.01.2012 16:39

Programy Polskiego Radia na żywo, ponad 100 000 materiałów audio i kilka tysięcy wideo na żądanie – tyle można posłuchać i obejrzeć dzięki dwóm nowym aplikacjom – Polskie Radio oraz Czwórka Polskie Radio.

Widgety udostępniają wszystkie programy radia publicznego wraz z bogatą biblioteką archiwalnych multimediów. Za ich pośrednictwem użytkownicy telewizorów Samsung Smart TV mogą jeszcze raz posłuchać koncertów w Trójce, nagrań z Open’er Festival, a także wystąpień uczestników konkursów chopinowskich zawsze, gdy mają na to ochotę.

Polskie Radio oraz Czwórka Polskie Radio to dwie nowe aplikacje, z których można korzystać dzięki platformie Samsung Smart TV. Widget Polskiego Radia, oprócz standardowej funkcji słuchania na żywo programów publicznych ogólnopolskich stacji radiowych, umożliwia także odsłuchiwanie poszczególnych nagrań, audycji archiwalnych oraz przeglądanie informacji znajdujących się na stronie polskieradio.pl

Obecnie dostępnych jest 10. kanałów radiowych, ponad 100 000 materiałów audio i kilka tysięcy materiałów wideo na żądanie. Wszystkie multimedia znajdują się w kategorii Serwisy w menu aplikacji Polskie Radio. Za pośrednictwem aplikacji Polskie Radio można także przeglądać najnowsze informacje i wiele materiałów z takich serwisów jak sport, gospodarka, muzyka, kultura, nauka, historia, dzieci i wiele innych. Materiały wideo w aplikacji Czwórka Polskie Radio wyeksponowane są dodatkowo w kategorii Oglądaj powtórki. Dodatkową funkcją jest możliwość oglądania na żywo Programu Czwartego Polskiego Radia Czwórki – Radia z Wizją.

Słuchacze aplikacji Polskie Radio mogą stworzyć swoją listę ulubionych audycji czy też programów słuchanych za pośrednictwem aplikacji w telewizorach Samsung Smart TV. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy założyć konto na stronie moje.polskieradio.pl. Obie radiowe aplikacje umożliwiają także słuchanie wielu gatunków muzyki, wśród których są: Rock, Pop, Ballady, Ambitne, Industrial, ale także Koncerty w Trójce, Konkurs Chopinowski, Open’er Festival czy Przeboje Lata z Radiem. Uczestniczymy aktywnie w zmianie sposobu konsumpcji mediów - teraz można nie tylko wybrać program, film czy audycję radiową, ale także dowolną porę, o której chcemy posłuchać czy obejrzeć takie materiały. Firma Samsung i Polskie Radio wykorzystują ten potencjał i oferują usługi oraz aplikacje, które odpowiadają na potrzeby współczesnego słuchacza. Widgety Polskie Radio oraz Czwórka Polskie Radio znacząco wzbogacą nasze portfolio polskojęzycznych aplikacji dostępnych na platformie Samsung Smart TV –. mówi Michał Wojciechowski,
Marketing Coordinator Samsung Smart TV w Samsung Polska.

Aplikacje dostępne są na telewizorach Samsung Smart TV z serii D. Trwają pracę nad ich przystosowaniem do pozostałych urządzeń, w tym telewizorów z serii C oraz odtwarzaczy Blu-ray i zestawów kina domowego z serii C i D.

Posiadacze telewizorów Samsung Smart TV mogą już korzystać z 2. polskojęzycznych aplikacji oraz setek globalnych, które można pobrać ze sklepu Samsung Apps. W ostatnich miesiącach blisko połowa sprzedanych telewizorów firmy Samsung to właśnie modele Smart TV, a ponad 50% z nich podłączanych jest już do Internetu. Polska należy do ścisłej czołówki pod względem ilości pobrań aplikacji dla telewizorów ze sklepu Samsung Apps TV. Zajmuje drugie miejsce w Europie, wyprzedzając takie kraje jak Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)