Polskie katamarany do zadań specjalnych

Polskie katamarany do zadań specjalnych06.08.2014 10:43
Polskie katamarany do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Projektanci stoczni Sunreef Yachts na specjalne zamówienie klientów z Londynu i Dubaju stworzyli projekty restauracji i hotelu na wodzie.

Katamarany znane są ze swojej stabilności i niezwykłej przestrzeni życiowej. Dzięki szeroko rozstawionym kadłubom i odpowiedniemu rozłożeniu obciążenia, jednostki te są o wiele mniej chwiejne niż łodzie jednokadłubowe, dlatego m.in. mogę doskonale posłużyć również jako inna forma użytkowa, niż klasyczny jacht. Niejednokrotnie mówi się, że na jednostkach wielokadłubowych, dzięki ich walorom właściciele czują się, jak we własnym domu.

Według pierwszego konceptu, restauracja- katamaran na stałe umiejscowiona zostanie w Dubaju i będzie zabierać gości w rejsy do Abu Dhabi. Pokład główny jednorazowo pomieści do 15. gości. W kadłubach zagospodarowano miejsce na przestronną kuchnię, pomieszczenia techniczne i toalety dla gości. Na górnym pokładzie umieszczono sterówkę, a część barowa razem z mini klubem w części rufowej na pokładzie głównym.

288756308587657363
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Drugi z projektów to katamaran Water Hotel, który zacumuje na rzece w słynnym Camden Town w Londynie. Koncept obejmuje 8 pokoi o identycznych rozmiarach, każdy z dwuosobowym łóżkiem oraz osobnym balkonem. Z tyłu hotelu znajdują się duże okna z całkowicie wyciemniającymi pokój roletami. W części dziobowej katamaranu znajdować się ma frontowy taras, a w części rufowej –. pomieszczenie nawigacyjne ze strefą biurową i prywatną toaletą. Długość katamaranu ma wynosić 25 m 85 cm, szerokość 3 m 48 cm, a wysokość 2 m 55 cm. Z kolei wysokość pokoju hotelowego to 2 m 15 cm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)