Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu

Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu
Źródło zdjęć: © Lindsey Bieda/Flickr

27.10.2014 17:27, aktual.: 28.10.2014 12:02

Polacy po raz kolejny udowadniają, że na polu kodowania nie mają sobie równych. Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge i otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dol. Poza Dawidem, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz i Adam Żychowski.

"Tuż przed rozpoczęciem październikowego wyzwania Code Hunt Challenge udało mi się zająć drugie miejsce w polskiej edycji konkursu, co z pewnością miało pozytywny wpływ na uzyskany rezultat. Biorąc pod uwagę to, że Code Hunt Challenge tak naprawdę rozgrywa się w godzinach nocnych, niezwykle istotne było wsparcie mojej narzeczonej, która dbała o to, żebym cały czas był przytomny" - podkreślił Dawid Bugajewski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1000 dol., a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dol.

"Code Hunt Challenge nie jest moim pierwszym spotkaniem z konkursem Imagine Cup. Wydział Cybernetyki WAT, na którym studiuję, bardzo aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W ubiegłym roku pod przewodnictwem mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego i wraz z członkami zespołu ScienceSergeants zajęliśmy trzecie miejsce w finałach krajowych w kategorii Innovation. Mam nadzieję, że w tym roku uda się przejść jeszcze dalej" - dodaje Dawid Bugajewski.

Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 15 listopada o godz. 01:01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować na stronie Code Hunt Challenge. Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gmail przejmuje użytkowników polskich serwisów pocztowych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)