Trwa ładowanie...
d1ey60n

Polski silnik rakietowy przeszedł testy. Niedługo rakieta poleci w kosmos

Polska firma SpaceForest zaprezentowała nagranie z kolejnego udanego testu swojej maszyny. To rakietowy silnik hybrydowy SF70. Może w przyszłości przyczynić się do pierwszej polskiej misji kosmicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy są wciąż w grze o rynek kosmiczny
Polacy są wciąż w grze o rynek kosmiczny (YouTube)
d1ey60n

Polscy inżynierowie stworzyli świetną maszynę. Już po 5 sekundach stabilnej pracy, osiągnęli moc 40 kNs impulsu całkowitego, to bardzo dobry i obiecujący wynik. Firma SpaceForest ciężko pracuje, ponieważ bierze udział w projektach prowadzonych przez Europejską Agencję Kosmiczną. Chodzi konkretnie o misję JUICE, przewidującą zbadanie Jowisza i jego Księżyców.

SpaceForest złożyła niedawno wniosek o dofinansowanie budowy rakiety suborbitalnej. Zgłosili swój plan w ramach programu "Szybka Ścieżka". Według wstępnych planów, dziewiczy lot "Suborbital Inexpensive Rocket" ma odbyć się już w 2022 roku. Nazwa jest nieprzypadkowa - rakieta ma być tania w budowie oraz użyciu. Co ciekawe, ma startować z wód Morza Bałtyckiego.

d1ey60n

Firma mieści się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz składa się z 25 osób. Pracuje nie tylko dla ESA, ale również rozwija własne projekty w dziedzinie napędów rakietowych. To jedna z niewielu i prawdopodobnie najbardziej rozwijająca się polska firma w sektorze kosmicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: GeekWeek

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n