Polski portal o antyterroryzmie

Polski portal o antyterroryzmie

Polski portal o antyterroryzmie
19.07.2010 10:41

Jak zachować się w sytuacji, gdy dojdzie do zamachu terrorystycznego, komu zgłosić informacje o podejrzanej przesyłce, jaki jest stan zagrożenia terroryzmem w Polsce - odpowiedzi na te pytania można znaleźć na uruchomionym właśnie portalu www.antyterroryzm.gov.pl

Jak zachować się w sytuacji, gdy dojdzie do zamachu terrorystycznego, komu zgłosić informacje o podejrzanej przesyłce, jaki jest stan zagrożenia terroryzmem w Polsce - odpowiedzi na te pytania można znaleźć na uruchomionym właśnie portalu www.antyterroryzm.gov.pl.

Materiały zamieszczane na stronie przygotowują służby i organizacje skupione w Międzyresortowym Zespole ds. Zagrożeń Terrorystycznych. W jego skład wchodzą m.in. ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji, finansów, obrony narodowej, spraw zagranicznych, sprawiedliwości, sekretarz kolegium do spraw służb specjalnych oraz przedstawiciele - Agencji Wywiadu, Biura Ochrony Rządu, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Sztabu Generalnego WP, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmerii Wojskowej, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

"Główny celem tej inicjatywy jest edukacja. Pamiętajmy, że zbliża się m.in. Euro 201. podczas, których kwestie bezpieczeństwa będą miały duże znaczenie. Im więcej takich kampanii, tym lepiej" - powiedziała w piątek PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Jak dodała wszystkie informacje zamieszczane na portalu będą na bieżąco aktualizowane.

Na stronie zamieszczono m.in. poradnik dotyczący zagrożeń terrorystycznych. Zawiera on nie tylko ich opis, ale też wiele wskazówek np. kogo trzeba informować o nietypowych i niepokojących sytuacjach, jakie informacje i dane trzeba wówczas podać, jak zachować się, gdy dojdzie do zamachu lub gdy znajdziemy się wśród zakładników wziętych przez terrorystów.

Opracowanie zawiera informacje, co może nas niepokoić w otrzymanej przesyłce, i rady, jak się zachować, gdy np. podejrzewamy, że w naszym aucie podłożono bombę, czy gdy musimy się ewakuować. W poradniku są też wskazówki dla przedsiębiorców - w jaki sposób mają przygotować firmę na ewentualny atak.

Na portalu zamieszczono telefony alarmowe służb, informacje o ćwiczeniach antyterrorystycznych, współpracy międzynarodowej i publikacjach dotyczących terroryzmu. Każdy może też sprawdzić jaki jest obecnie poziom zagrożenie zamachami w Polsce. Według informacji zawartych na stronie - pierwszy, czyli najniższy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)