Polski pociąg Pendolino pobił rekord prędkości! Rozpędził się aż do 270 km/h

Polski pociąg Pendolino pobił rekord prędkości! Rozpędził się aż do 270 km/h
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

18.11.2013 09:58, aktual.: 18.11.2013 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podał na Twitterze Janusz Malinowski - prezes PKP Intercity - podczas weekendowych testów polskiego pociągu Pendolino udało się go rozpędzić do prędkości aż 270 km/h. Oznacza to, że został tym samym pobity rekord prędkości Polski, który do tej pory wynosił 250,1 km/h i został ustanowiony w roku 1994.

Nie jest powiedziane, że to ostatni rekord, jaki uda się ustanowić polskiemu egzemplarzowi Pendolino. Testy na Centralnej Magistrali Kolejowej będą przeprowadzane nadal i możliwe jest, że pociąg rozpędzi się jeszcze bardziej.

Obraz
© (fot. J.Malinowski / Twitter)

W czasie trzech następnych weekendów, czyli w dniach 23-2. listopada, 30 listopada-1 grudnia oraz 7-8 grudnia część CMK będzie zamykana dla pociągów pasażerskich. Pociągi relacji Warszawa - Kraków pojadą bez zmian, natomiast część pociągów jadących do i z Katowic pojedzie objazdem przez Częstochowę. Kursowanie jednego połączenia zostanie czasowo zawieszone. Podróż pociągiem, który pojedzie objazdem będzie trwało do dwóch godzin dłużej niż normalnie. Wszystko to po to, aby Pendolino mogło uzyskać stosowne zezwolenia i homologacje dopuszczające go do ruchu z pasażerami.

W Polsce są na razie dwa pociągi Pendolino. Trzeci ma przyjechać na przełomie listopada i grudnia.

Źródło: JB/PAP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (444)