WP

Polski pociąg jeszcze większy. Jedna funkcja zachwyci rodziny

Łódzka Kolej Aglomeracyjna pochwaliła się nowym pociągiem od firmy Newag, który w grudniu wyjedzie na tory. Pasażerowie otrzymają nie tylko więcej miejsca, ale także dostęp do rozrywki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy pociąg polskiej generacji
Nowy pociąg polskiej generacji (ŁKA)
WP

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jako pierwsza w Polsce otrzyma pociąg nowej generacji Impuls 2. Będzie on dłuższy od swojego poprzednika tylko o 60 cm, ale to ma przełożyć się na większą liczbę pasażerów oraz więcej miejsca na wózki inwalidzkie czy rowery. Serwis rynek-kolejowy.pl informuje, że pasażerowie będą mieć więcej przestrzeni na nogi. Do przedziału wpadać będzie też więcej światła.

Producent Newag zadbał nawet o taki szczegół, jak… gra planszowa zamontowana na stolikach. A co z kostką, która przecież jest niezbędna do zabawy? Oczywiście o niej nie zapomniano - została wbudowana w stolik, można ją poruszać palcem. Niby drobiazg, ale rodzice podróżujący z dziećmi na pewno ucieszą się z takiej formy rozrywki.

WP

Zresztą takich małych, ale ciekawych udogodnień w polskich pociągach jest coraz więcej. Niedawno Przewozy Regionalne odebrały zmodernizowane jednostki ED72, które zostały wyposażone w ładowarki indukcyjne. To pozwala pasażerom ładować telefony bezprzewodowo - wystarczy położyć urządzenie. Oczywiście nie każdy model na to pozwala, ale w nowszych smartfonach jest taka opcja. Dla podróżujących może to być spore ułatwienie.

Zmodernizowane ED72 będą obsługiwać trasę Kędzierzyn-Koźle - Opole - Wrocław. Impuls 2 od firmy Newag na tory wjedzie w grudniu i będzie woził pasażerów po województwie łódzkim.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP