Polski pociąg jeszcze większy. Jedna funkcja zachwyci rodziny

Polski pociąg jeszcze większy. Jedna funkcja zachwyci rodziny

Polski pociąg jeszcze większy. Jedna funkcja zachwyci rodziny
Źródło zdjęć: © ŁKA
Adam Bednarek
19.06.2018 12:31, aktualizacja: 19.06.2018 13:26

Łódzka Kolej Aglomeracyjna pochwaliła się nowym pociągiem od firmy Newag, który w grudniu wyjedzie na tory. Pasażerowie otrzymają nie tylko więcej miejsca, ale także dostęp do rozrywki.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jako pierwsza w Polsce otrzyma pociąg nowej generacji Impuls 2. Będzie on dłuższy od swojego poprzednika tylko o 60 cm, ale to ma przełożyć się na większą liczbę pasażerów oraz więcej miejsca na wózki inwalidzkie czy rowery. Serwis rynek-kolejowy.pl informuje, że pasażerowie będą mieć więcej przestrzeni na nogi. Do przedziału wpadać będzie też więcej światła.

Producent Newag zadbał nawet o taki szczegół, jak… gra planszowa zamontowana na stolikach. A co z kostką, która przecież jest niezbędna do zabawy? Oczywiście o niej nie zapomniano - została wbudowana w stolik, można ją poruszać palcem. Niby drobiazg, ale rodzice podróżujący z dziećmi na pewno ucieszą się z takiej formy rozrywki.

Zresztą takich małych, ale ciekawych udogodnień w polskich pociągach jest coraz więcej. Niedawno Przewozy Regionalne odebrały zmodernizowane jednostki ED72, które zostały wyposażone w ładowarki indukcyjne. To pozwala pasażerom ładować telefony bezprzewodowo - wystarczy położyć urządzenie. Oczywiście nie każdy model na to pozwala, ale w nowszych smartfonach jest taka opcja. Dla podróżujących może to być spore ułatwienie.

Zmodernizowane ED72 będą obsługiwać trasę Kędzierzyn-Koźle - Opole - Wrocław. Impuls 2 od firmy Newag na tory wjedzie w grudniu i będzie woził pasażerów po województwie łódzkim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)