Polski bezzałogowy samolot doceniony za oceanem. Lower Silesia ze srebrnym medalem

Polski bezzałogowy samolot doceniony za oceanem. Lower Silesia ze srebrnym medalem
Źródło zdjęć: © x-news.pl

04.05.2016 09:27, aktual.: 04.05.2016 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udźwig prawie czterokrotnie większy od masy? Bezzałogowy samolot Lower Silesia to dzieło studentów Politechniki Wrocławskiej. Masa własna 3,5 kg nie przeszkadza mu podnieść aż 12 kilogramów. Jedynym elementem nie stworzonym przez członków akademickiego klubu lotniczego jest żarowy silnik napędzający samolot. Umieszczenie w konstrukcji samolotu silnika cudzego autorstwa było wymagane przez organizatora zawodów Aero Design.

Udźwig prawie czterokrotnie większy od masy? Bezzałogowy samolot Lower Silesia to dzieło studentów Politechniki Wrocławskiej. Masa własna 3,5 kg nie przeszkadza mu podnieść aż 12 kilogramów. Jedynym elementem, którego nie stworzyli członkowie akademickiego klubu lotniczego jest żarowy silnik napędzający samolot. Umieszczenie w konstrukcji silnika cudzego autorstwa było wymagane przez organizatora zawodów Aero Design.

Jak działa maszyna? Podczas uruchamiania w pierwszej kolejności należy nagrzać świecę i zakręcić śmigłem. Po wyregulowaniu iglicy i otwarciu przepustnicy Lower Silesia jest gotowy do lotu.

Za tę konstrukcję studenci otrzymali w USA srebrny medal w kategorii Advanced (zaawansowany). Aby maszyna została doceniona przez jury, samolot musiał namierzyć cel, zrzucić na niego kilka ładunków i podnieść jak największą masę ładunku statycznego.

Rozpiętość skrzydeł: 3,5 metra
Waga: 3,5 kg
Udźwig: 12 kg
Silnik: żarowy o poj. 7,7. cm3.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)