Polska zabłysnęła na mapie świata! Polscy internauci znowu pokazali na co ich stać

Polska zabłysnęła na mapie świata! Polscy internauci znowu pokazali na co ich stać

Polska zabłysnęła na mapie świata! Polscy internauci znowu pokazali na co ich stać
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons / CC
04.10.2012 14:40, aktualizacja: 05.10.2012 11:21

Cała Wikipedia to ponad 24 miliony haseł w 271 językach. Polska wersja zajmuje 5. miejsce na świecie pod względem ilości artykułów. Jednak jeśli chodzi o geotagowanie haseł (oznaczanie ich na mapie), jesteśmy zdecydowanie najlepsi.

Wystarczy rzut oka na mapę udostępnioną przez projekt Render fundacji Wikimedia, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Twórcy projektu zakładają, że każdy geotag jest źródłem światła na mapie. Najbardziej rozjaśnione obszary są więc tymi najlepiej opisanymi. Jak łatwo zauważyć - Polska pod tym względem nie ma sobie równych.

Obraz, który przedstawiamy powyżej, to tylko uproszczony widok mapy. W oryginale jest to interaktywna prezentacja, zajmująca ponad 5. megabajtów, która niektórym z was będzie się ładowała kilka minut. W pełnej wersji każdy geotag (światełko) jest linkiem, który możemy kliknąć. Możemy również dowolnie przybliżać wybrane obszary. Autorzy ostrzegają jednak, że słabe komputery mogą nie wytrzymać obciążenia spowodowanego ładowaniem mapy, a niezaktualizowane przeglądarki mogą się zawieszać.

Jeśli uważacie, że macie odpowiedni sprzęt, możecie na własną odpowiedzialność wejść na stronę projektu Render i pobawić się oryginalną mapą. Naprawdę warto!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)