Polska Wschodnia: 60 mln zł z UE na szerokopasmowy internet dla firm

Polska Wschodnia: 60 mln zł z UE na szerokopasmowy internet dla firm
Źródło zdjęć: © ˆ Keo - Fotolia.com

10.03.2014 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

60 mln zł z UE na inwestycje w Polsce Wschodniej w szerokopasmowy internet
mogą zdobyć przedsiębiorcy z konkursie ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
(PARP) w Warszawie. Wnioski można składać od 10 do 25 marca 2014 r.

Dotacje można otrzymać na budowę sieci szerokopasmowego internetu w miejscach, gdzie nie ma dostępu do takiego internetu lub internetu nowej generacji. Inwestycje w całości mogą być realizowane na terenie jednego z pięciu województw objętych programem Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

PARP będzie przydzielała dotacje na projekty, których wartość minimalna to 10. tys. zł. O pieniądze mogą się starać firmy z terenu Polski, które są w rejestrze przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

To drugi i ostatni tego typu konkurs dla firm telekomunikacyjnych z programu Rozwój Polski Wschodniej - poinformował PAP rzecznik PARP Miłosz Marczuk.

W konkursie przeprowadzonym w 201. r. dotacje otrzymało 46 projektów na łączną sumę ponad 165,7 mln zł. Inwestycje w szerokopasmowy internet powstać mają m.in. w różnych regionach w poszczególnych gminach, np.: Kazimierza Wielka, Stubno, Przemyśl, Kłoczew, Ryki, Stężyca, Parczew czy Krasnystaw, Niemce, Biłgoraj.

W województwie podlaskim np. dotacje otrzymała firma Koba na internet szerokopasmowy w okolicach Białegostoku w gminach Supraśl i Wasilków (14,5 mln zł), gminie Choroszcz (5,3 mln zł). Telewizja Kablowa Dipol otrzymała 8,1 mln zł na inwestycje w Mońkach. Ponad 1 mln zł otrzymało przedsiębiorstwo SulikaNet na internet w Dąbrowie Białostockiej, a 5,2 mln zł dostała firma Idealan SJ na przedsięwzięcia w powiecie sokólskim.

Wszystkie firmy, które otrzymały dotacje w 2013 roku, muszą zrealizować swoje inwestycje do października 2015 r.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)