Polska uczelnia rozpoczyna współpracę z Microsoft

Polska uczelnia rozpoczyna współpracę z Microsoft
Źródło zdjęć: © Microsoft

31.07.2009 15:24, aktual.: 31.07.2009 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prowadzenie wspólnych badań naukowych, współpraca w zakresie technologii informatycznych i ich zastosowań w szkołach wyższych, wspieranie karier absolwentów to niektóre elementy współpracy Politechniki Wrocławskiej i firmy Microsoft. Porozumienie podpisano 29 lipca w gmachu głównym wrocławskiej uczelni

"Stawiamy na współpracę nauki z biznesem, bo to w dzisiejszych czasach absolutna konieczność. Politechnika Wrocławska należy do czołówki uczelni technicznych w Polsce i dysponuje ogromnym potencjałem badawczym, naukowym i dydaktycznym. Istotnym efektem współpracy między uczelnią a firmą Microsoft będzie podniesienie konkurencyjności i innowacyjności całego Dolnego Śląska" - zaznaczył rektor Politechniki, prof. Tadeusz Więckowski.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Jak informuje Andrzej Charytoniuk z wrocławskiej uczelni w ramach współpracy będą prowadzone wspólne badania naukowe zwłaszcza w zakresie technologii informatycznych i ich zastosowań w szkołach wyższych. Firma Microsoft podejmie się wspierania karier absolwentów PWr.

Obie instytucje będą organizowały praktyki studenckie, staże zawodowe oraz realizowały prace inżynierskie, magisterskie, doktorskie i podyplomowe związane z technologią Microsoft.

"Podpisane dziś porozumienie ma znaczenie nie tylko dla obu organizacji, ale w moim przekonaniu także dla rozwoju Polski. Dzięki prowadzeniu wspólnych badań naukowych oraz wspieraniu talentu i rozwoju młodych, przedsiębiorczych ludzi, nastąpi przyspieszenie zmian gospodarczych i społecznych zachodzących w naszym kraju" - powiedział Jacek Murawski, dyrektor polskiego oddziału Microsoft.

Politechnika Wrocławska jest spadkobiercą materialnego dorobku niemieckiej Konigliche Technische Hochschule Breslau oraz intelektualnego i naukowego Politechniki Lwowskiej. W 2010 roku będzie obchodziła 100-lecie istnienia, należy do grona trzech największych i najlepszych politechnik w kraju. Na 12 wydziałach, w Studium Kształcenia Podstawowego oraz w trzech Zespołach Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych, pod kierunkiem niemal dwóch tysięcy nauczycieli akademickich kształci się ponad 32 tys. studentów. Uczelnia jest członkiem European University Association.

Źródło artykułu:PAP