Polska technologia podbija Azję

Strona głównaPolska technologia podbija Azję
19.10.2012 14:06
Polska technologia podbija Azję
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Firma Asket podpisała kontrakt na dostarczenie technologii Biomasser dla Instytutu Maszyn Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa Wietnamu

Ministerstwo środowiska poinformowało, że umowa obejmuje dostarczenie technologii i przeprowadzenie jej testów w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Biomasser jest mobilną maszyną do produkcji ekologicznego brykietu ze słomy i siana. Można jej używać w dowolnym miejscu oraz przemieszczać w razie potrzeby. Technologia ta pozwala także na brykietowanie wilgotnych surowców, co ma szczególne znaczenie w krajach azjatyckich.

"Każda tego typu transakcja ma nie tylko wymiar ekonomiczny. To także wyraz uznania dla polskich technologii środowiskowych na rynku międzynarodowym i nasz udział w budowie globalnej gospodarki niskoemisyjnej"

Nie jest to pierwszy zagraniczny kontrakt firmy Asket w ramach misji handlowych GreenEvo (firma została nagrodzona w I edycji tego programu). W czerwcu br. przedsiębiorstwo podpisało kontrakt z mołdawskimi kontrahentami. Produkowane przez firmę brykieciarki są także wykorzystywane m.in. w Tanzanii, w ramach projektu "KeepMwanga Green", mającego na celu ograniczenie wycinki drzew wykorzystywanych jako paliwo.

W październiku przedsiębiorcy nagrodzeni w trzech edycja programu GreenEvo odwiedzą jeszcze Algierię, gdzie wezmą udział w Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnych i Trwałego Rozwoju - ERA 2012. Następnie pojadą do Kijowa. Na listopad zaplanowane są wizyty: w Chile, Rosji i Turcji.

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem Ministerstwa Środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)