Polska premiera MS Office 2010

Polska premiera MS Office 2010

Polska premiera MS Office 2010
Źródło zdjęć: © Microsoft
28.07.2010 13:18, aktualizacja: 28.07.2010 13:29

W Polsce ruszyła właśnie oficjalnie sprzedaż MS Office 2010, czyli najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoftu.

Microsoft przekonuje, że MS Office 201. to jedno z najważniejszych uaktualnień dla tego popularnego produktu - do poszczególnych aplikacji wchodzących w jego skład (m.in. Outlook, Word, Excel czy OneNote) wprowadzono najróżniejsze udoskonalenia i nowe funkcji.

Warto wspomnieć m.in. o nowych narzędziach do formatowania dokumentów oraz edycji grafik, rozbudowanych funkcjach pracy grupowej, możliwości wstawiania klipów wideo do prezentacji czy funkcji "transmitowania" prezentacji przez Internet (również do osób, które nie mają zainstalowanej aplikacji PowerPoint).

Ciekawostką jest również możliwość korzystania z aplikacji wchodzących w skład MS Office 201. za pośrednictwem przeglądarki internetowej (dzięki serwisowi Web Office Apps). MS Office 2010 został oficjalnie zaprezentowany kilka tygodni temu - ale dopiero teraz w Polsce oficjalnie ruszyła sprzedaż wersji dla użytkowników domowych.

Darmowa alternatywa

Osobom, które chcą wspierać wolne oprogramowanie (lub po prostu chcą mieć legalny pakiet biurowy bez wydawania pieniędzy) posiadają alternatywę w postaci OpenOffice.org - darmowego, wolnego i otwartego rozbudowanego pakietu biurowego. Działa on pod systemami Windows, Linux oraz Mac OS. Pisaliśmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)