Polska potęgą w tworzeniu gier? Takie plany ma Jarosław Gowin

Polska potęgą w tworzeniu gier? Takie plany ma Jarosław Gowin01.02.2017 15:43
Polska potęgą w tworzeniu gier? Takie plany ma Jarosław Gowin
Źródło zdjęć: © programuj.gov.pl

31 stycznia w warszawskim kinie Elektronik ruszyła kampania społeczna „Programuj”, która ma wspierać rodzime studia tworzące gry komputerowe. Na inauguracji pojawili się Anna Strężyńska i Jarosław Gowin, których ministerstwa są częściami akcji.

Kampania „Programuj” to połączony projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji i Rozwoju, Agencji Rozwoju Przemysłu i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju we współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. Jej celem jest promowanie nauki programowania i tworzenia gier oraz pomoc w pozyskiwaniu wsparcia finansowego.

„Tworzenie gier jest fajniejsze niż granie” – przekonuje na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wg niego w ciągu kilku lat polskie firmy mają szanse na osiągnięcie udziałów w światowym rynku gier na poziomie jednego miliarda dolarów.

Kampania społeczna programuj.gov.pl ma zachęcić młodych ludzi i ich rodziców do programowania, a także pokazać, że tworzenie gier daje większą frajdę niż samo granie. – Skoro gry wideo stają się naszym narodowym sportem, to pójdźmy o krok dalej, zacznijmy tworzyć gry i dobrze na tym zarabiać – twierdzi Jarosław Gowin

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)