Polska Manta chce produkować telewizory 3D

Polska Manta chce produkować telewizory 3D

Polska Manta chce produkować telewizory 3D
03.08.2011 14:04, aktualizacja: 03.08.2011 15:06

Przy okazji informacji, że Manta zamierza zmienić swoje logo, stronę www czy też ogólnie planowany jest rebrandig marki, firma ujawniła, iż zamierza rozpocząć produkcję telewizorów 3D.

Informacja jest o tyle ciekawa, że Manta zamierza produkować swoje telewizory w Polsce, a dokładniej w Łódzkim Parku Technologicznym. Co więcej, oprócz produkcji telewizorów 2D, Manta zamierza się zmierzyć z technologią 3D.

Obraz

Na rynku mają pojawić się telewizory w rozmiarach 3. i 42 cale, zarówno z klasycznym podświetleniem LCD, jak i z podświetleniem LED. Obok klasycznych telewizorów 2D, zaplanowano modele wyświetlające obraz 3D, przy wykorzystaniu pasywnych okularów polaryzacyjnych. Wszystkie telewizory mają zostać objęte gwarancją „zero martwych pikseli”, jednak długość obowiązywania gwarancji, ani jej warunki nie są jeszcze znane. Nie udało się nam dowiedzieć, kto będzie dostarczał matryce, czy też jaki zastosowano typ podświetlania w telewizorach LED. Brak jest także jakichkolwiek danych technicznych i parametrów telewizorów telewizorów LED i 3D Manty.

Pierwszym dostępnym telewizorem jest model 2. o oznaczeniu LCD3211. Jest to telewizor HD Ready, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366x768 pikseli z częstotliwością odświeżania 50/60Hz. Kontrast dynamiczny to 12000:1, a jasność matrycy to 450 cd/m2. Telewizor wyposażono w dwa złącza HDMI i port USB.

Intrygująca jest natomiast cena. Manta deklaruje, że ceny jej telewizorów zaczną się od 1500zł, a za najdroższy i najbardziej zaawansowany model trzeba będzie zapłacić około 3000zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (259)