Polska jest trzecia na świecie w ilości blogów

Polska jest trzecia na świecie w ilości blogów

Polska jest trzecia na świecie w ilości blogów
Źródło zdjęć: © jupiterimages
13.04.2011 09:12, aktualizacja: 13.04.2011 14:17

Mamy trzecie miejsce na świecie pod względem liczby i popularności blogów. Jeśli młody Polak szuka rozrywek w realu, najczęściej wybiera gry miejskie. To nasz rodzimy kulturalny hit

Mamy trzecie miejsce na świecie pod względem liczby i popularności blogów. Jeśli młody Polak szuka rozrywek w realu, najczęściej wybiera gry miejskie. To nasz rodzimy kulturalny hit - pisze "Metro", powołując się na raport Komisji Europejskiej.

Sprawdziła ona we wszystkich krajach UE, jak wygląda dostęp młodego pokolenia (15-2. lata) do kultury. Pod lupę wzięła zainteresowania i możliwości ich realizacji. Opublikowany właśnie raport nie pokazuje procentowych danych o skali zainteresowania kinem czy muzyką, ale opisuje, czym wyróżniają się poszczególne narody. Wynika z niego, że młodzi Polacy to bardzo nowocześni, aktywni i zaradni ludzie.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Kluczową rolę w życiu kulturalnym odgrywa internet. Młodzi interesują się tym, co w sieci pokazują artyści. Według Polaków, blogi czy filmy zamieszczane w sieci także powinny być uznawane za sztukę. Jesteśmy w ścisłej światowej czołówce (trzecie miejsce) pod względem popularności blogów, najczęściej zwykłych pamiętników, rzadziej specjalistycznych. Trzy czwarte z nich piszą 20-latki. Raport niestety nie podaje, która nacja zajmuje pierwsze miejsce w blogosferze.

Działalność artystyczna przekłada się na zarobek - polski internet pełen jest sklepów z ręcznie wykonaną biżuterią, grafikami, ubraniami. Poza internetem, kultura żyje w Polsce na ulicach. Młodzi pokochali graffiti. Lubią działać w grupie i zamalowywać stare mury oraz kamienice albo wklejać vlepki w autobusach. I prawdziwy polski hit - gry miejskie. Młodzi mieszkańcy dużych miast zamiast wyjeżdżać na weekend w plener, wolą zabawę (poszukiwania skarbu, inscenizacje, pościgi) na ulicach swojego miasta.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)