Polscy finaliści Imagine Cup czekają na głosy internautów

Internauci mogą głosować na najlepsze projekty finalistów międzynarodowego konkursu Imagine Cup. Wśród kandydatów do nagrody publiczności są cztery zespoły z Polski. Zwycięzcy głosowania, które trwa do 12 lipca, otrzymają 10 tys. dol.

Polscy finaliści Imagine Cup czekają na głosy internautów

Imagine Cup jest największym na świecie konkursem technologicznym dla studentów. Organizowany przez firmę Microsoft od 200. r. zyskał już rangę Mistrzostw Świata w zakresie nowych technologii. W tegorocznej edycji studenci rywalizują w pięciu głównych kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe oraz Technologie Informatyczne.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Za każdym razem finał odbywa się w innym miejscu na świecie. Tegoroczny będzie w Nowym Jorku. Polskę będzie tam reprezentować aż 2. studentów, którzy będą rywalizować w 5 różnych kategoriach konkursowych. Oprócz nagród w głównych kategoriach przewidziano także nagrodę publiczności.

Jak informuje Microsoft, Nagroda Internautów, "People's Choice Award", trafi do tego zespołu, który zbierze największą liczbę głosów. Zwycięzca poza tytułem otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1. tysięcy dolarów.

W głosowaniu biorą udział cztery drużyny wyłonione w polskim finale konkursu: Cellardoor, CodeRaiders, WCY_TEAM i DemosceneSpirit.

CodeRaiders, zespół z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył polski finał Imagine Cup, opracował system informacyjny Life Circle+. Dzięki aplikacji na komórkę, dawcy krwi będą np. mogli być lokalizowani na mapie i powiadamiani przez centra krwiodawstwa o nagłym zapotrzebowaniu na ich grupę krwi. Aplikacja ułatwi też centrom krwiodawstwa zdobycie informacji o dawcy. Dodatkowo Life Circle+ ma ułatwić powstanie sieci społecznościowych między dawcami oraz popularyzację honorowego oddawania krwi na portalach społecznościowych.

DemosceneSpirit, zespół studentów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, w swoim systemie Trident oferuje ochronę przed powodziami. Ich pomysł zakłada, że informacje o podmakaniu wałów przeciwpowodziowych można uzyskać dzięki umieszczeniu w wałach czujników nawilżenia ziemi (stosowanych współcześnie w rolnictwie). Wyniki mogłyby być z nich zdalnie odczytywane. Druga część projektu - symulator zalewania terenów ułatwiłby z kolei przygotowanie się do powodzi i przewidzenie kolejności ewakuacji terenów, a trzeci element projektu - skierowana do internetowych społeczności aplikacja - ułatwiłaby kontakt i przepływ informacji pomiędzy osobami, które potrzebują pomocy w czasie kataklizmu, a wolontariuszami, którzy chcą nieść pomoc. Drużyna WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej opracowała projekt COP4CE -
Compact Operating Package for Critical Enagagements - zaawansowany system wbudowany dedykowany służbom policyjnym i ratowniczym. Terminal COP4CE jest bezprzewodowym, kompaktowym urządzeniem, które pozwala na zdalne przekazywanie materiałów operacyjnych, takich jak nakazy przeszukania, ścieżki patrolowe i informacje o osobach zaginionych, a także wszelkich innych, szybko zmieniających się lub nieznanych z wyprzedzeniem, ważnych informacji. System został tak zaprojektowany, by spełniał wszystkie normy poufności oraz integralności danych, również w przypadku, gdy terminal wpadnie w niepowołane ręce. Zespół Cellardoor z UAM w Imagine Cup startuje z grą dla dzieci "The Book of Elm" ("Księga Elma"). Gracz steruje w niej postacią Elma, który ma naprawiać błędy popełnione przez innych. Gra uczy dzieci, że każdy może uczestniczyć w ochronie środowiska poprzez codzienne, proste czynności, takie jak oszczędzanie wody i
energii elektrycznej. Gra odnosi się do koncepcji 3R: reduce (zmniejszaj zużycie), reuse (używaj powtórnie) i recycle (przetwarzaj). Głównym celem projektu jest zachęcenie ludzi do spojrzenia na książki świeżym okiem i zachęcenie tak do czytania, jak i do zabawy oraz nauki. Studenci z Polski w finale zmierzą się z ponad setką innych drużyn z przeszło 70 państw. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej ceremonii rozdania nagród 13 lipca. W zeszłym roku zwycięzcą w kategorii Projektowanie Oprogramowania, która uznawana jest za najbardziej prestiżową, został zespół Skeek z Tajlandii. Zespół opracował komputerowy tłumacz języka migowego. Swój głos można oddać za pośrednictwem strony http://www.imaginecup.com/worldwide-finals/peoples-choice-award/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)