Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

Polkomtel przedłużył umowę z GOPR

Polkomtel przedłużył umowę z GOPR
07.07.2008 12:09

Polkomtel przedłużył o kolejne 3 lata umowę z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Współpraca trwa już od ponad 8 lat.

Dzięki dotychczasowej współpracy do GOPR trafiły środki finansowe, które zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu oraz pozwoliły na jeszcze lepsze wyszkolenie ratowników. Plus wspiera także działania ratowników przez udostępnianie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Od 2003 r. działa Zintegrowany System Ratownictwa, opracowany wspólnie przez przedstawicieli służb ratowniczych i specjalistów z Plusa, który znacząco usprawnił pracę ratowników oraz pozwolił radykalnie skrócić czas między przyjęciem zgłoszenia a podjęciem interwencji. Podstawą Zintegrowanego Systemu Ratownictwa jest numer ratunkowy w górach 0 601 100 300, dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Z numeru alarmowego można korzystać w całym paśmie polskich gór, a także w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

O skuteczności i użyteczności systemu najlepiej świadczą statystyki. Od chwili udostępnienia numeru ratunkowego w górach do dzisiaj ratownicy korzystający z Zintegrowanego Systemu Ratownictwa odnotowali kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Służby GOPR i TOPR przeprowadziły w tym czasie ponad 15 tysięcy akcji i interwencji, z czego 70% zostało uruchomionych po wywołaniu połączenia na numer 0601 100 300. Udzielono pomocy kilku tysiącom osób znajdującym się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.

W ramach podpisanej w dniu dzisiejszym umowy Polkomtel S.A. przekazuje służbom ratowniczym:
· sprzęt telekomunikacyjny oraz umożliwia nieodpłatne korzystanie z niego,
· środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas pełnienia statutowych działań ratowników,
· dodatkowo wspiera organizację wydarzeń oraz publikację wydawnictw, których celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)