Polkomtel kupuje udziały w Liberty

Polkomtel kupuje udziały w Liberty

Polkomtel kupuje udziały w Liberty
10.03.2008 21:39

Polkomtel kupi 38,42% udziałów w jednej ze swoich sieci dilerskich - Liberty, która ma niemal 150 punktów sprzedaży. Transakcja przeprowadzana jest w związku z wyjściem funduszu Innova 98/L.P. z inwestycji.

W następstwie transakcji Wiesław Wiśniewski, prezes Liberty (poprzez Telera Holding B.V.) oraz Polkomtel będą łącznie w posiadaniu 100% akcji spółki.

Wiesław Wiśniewski będzie nadal pełnił główną rolę w zarządzaniu spółką oraz kreowaniu jej długoterminowej strategii. Pomimo posiadania pakietu mniejszościowego, Polkomtel zamierza odgrywać aktywną rolę, wspierając dalszy dynamiczny rozwój spółki, i będzie uprawniony do powołania 2 z 5 członków zarządu Liberty.

_ Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z zacieśnienia współpracy z jednym z naszych najlepszych partnerów handlowych. Nasza inwestycja w akcje Liberty pozwoli na ścisłą korelację interesów Polkomtel oraz założyciela Spółki, w celu maksymalizacji wartości Liberty dla obu jej akcjonariuszy _ - mówi Jacek Kuźnieców, członek zarządu Polkomtela.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest w szczególności od akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Finalizacja umowy przewidywane jest na II kwartał.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)