Polkomtel i P4 swoje prace na stadionach zakończą w ciągu miesiąca

Polkomtel i P4 swoje prace na stadionach zakończą w ciągu miesiąca

Polkomtel i P4 swoje prace na stadionach zakończą w ciągu miesiąca
Źródło zdjęć: © Paweł Brzeziński / PAP
09.03.2012 09:30

PTC i Centertel zakończyli już proces budowy infrastruktury na stadionach w Gdańsku i Wrocławiu, udostępnili także tę infrastrukturę konkurentom. Polkomtel i P4 swoje prace zakończy w ciągu miesiąca.

_ - Zasięg na Stadionie Narodowym już jest i 29 lutego, ponieważ była to prawdopodobnie ostatnia impreza przed EURO, był uruchomiony testowo w celu sprawdzenia jak funkcjonuje pod obciążeniem. Budowa instalacji na potrzeby telefonii komórkowej na Stadionie Narodowym wymagała specjalnych akceptacji i umów. Było możliwe dopiero po zakończeniu budowy stadionu oraz uzyskaniu od Narodowego Centrum Sportu zgody na rozpoczęcie inwestycji _ - mówi Aleksandra Gieros-Brzezińska z biura prasowego Polkomtelu.

Umowę z NCS w tej sprawie Polkomtel podpisał na początku lutego i również na początku lutego rozpoczął budowę BTS-ów. Całkowite zakończenie inwestycji jest planowe na początek kwietnia. Od kilku dni swój sprzęt instalują pozostali operatorzy.

_ - W tym tygodniu Play, a w kolejnych dwóch tygodniach Orange i T-mobile. Planowane jest zakończenie prac do końca marca, a następnie integracja każdego z operatów _ - mówi Gieros-Brzezińska.

Marcin Gruszka, rzecznik P4. w rozmowie z Telepolis.pl powiedział, że spółka kończy prace na stadionie w Poznaniu. W przyszłym tygodniu będą miały miejsce ostatnie testy, a pozostali operatorzy mogą rozpocząć podłączanie swoich urządzeń od 8. marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)