Polityka prywatności Google niezgodna z prawem unijnym

Polityka prywatności Google niezgodna z prawem unijnym

Polityka prywatności Google niezgodna z prawem unijnym
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.03.2012 11:35, aktualizacja: 02.03.2012 12:34

Właśnie zakończyły się prowadzone przez Francję od lutego działania dotyczące nowej polityki prywatności Google. Komisasz Viviane Reding oświadczyła, że nie jest ona zgodna z unijnym prawem.

- _ Nowe zasady nie są zgodne z europejskim prawem, a reguły przejrzystości nie zostały zastosowane _ –. oświadczyła Viviane Reding, dodając, że Google nie skonsultował się z władzami Unii Europejskiej w sprawie swojej nowej polityki.

Google ustosunkował się do tego oświadczenia na swoim blogu, twierdząc, że ujednolicenie polityki zwiększa jej czytelność. Koncern dodał też, że wdrożył „najdroższą w historii kampanię informacyjną”. użytkowników o konsekwencjach nowej polityki. Reding uważa, że to za mało. Oświadczyła, że 80 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii wyraziło swoje zaniepokojenie nową polityką, a według grupy Big Brother Watch tylko 47 procent obywateli jest świadoma zmian, a raptem 12 procent się zapoznało z nowym regulaminem.

Nowa polityka Google’a funkcjonuje od wczoraj. Zakłada jeden regulamin dla wszystkich usług Google. Pozwala też firmie na łączenie informacji zebranych o użytkowniku przez poszczególne usługi Google w jedną całość.

Poniżej, oficjalny komentarz biura prasowego Google przesłany do WP.PL: "Jesteśmy przekonani, że nasza nowa, uproszczona i transparentna polityka prywatności jest w zgodzie ze wszystkimi aktami prawa europejskiego dotyczącymi ochrony danych. Zawiera ona wszystkie informacje wymagane przez art. 10 i art. 11 dyrektywy oraz inne ponadstandardowe informacje. Jednocześnie jest też zgodna z wytycznymi opublikowanymi przez Grupę Roboczą Art. 29 w 2004 r.".
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Gigantyczny sukces Raspberry Pi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)