Polityka Google'a jest niezgodna z prawem

Polityka Google'a jest niezgodna z prawem29.11.2013 15:00
Polityka Google'a jest niezgodna z prawem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Wygląda na to, że Google ma znowu kłopoty z prawem. Holandia uznała, że praktyki firmy związane z kolekcjonowaniem i przechowywaniem danych o swoich użytkownikach są nielegalne.

Nie jest to pierwszy kraj w Europie, któremu nie podobają się praktyki giganta z Mountain View: Wielka Brytania i Francja orzekły, że Google nie informuje swoich użytkowników na temat tego, jak wykorzystuje informacje o nich.

Do grona "googlesceptyków" dołączyła właśnie Holandia. Holenderski Urząd Ochrony Danych właśnie zakończył swoje siedmiomiesięczne śledztwo następującą konkluzją: - _ Google bez naszej wiedzy tka niewidzialną sieć z naszych prywatnych danych _.

Problemy zaczęły się dwa lata temu, kiedy firma zmieniła swoją politykę prywatności, aby móc wykorzystywać dane swoich użytkowników w swoich wszystkich serwisach.

Niestety, holenderski Urząd Ochrony Danych nie opublikował bardziej szczegółowego oświadczenia, więc aby dowiedzieć się w jaki konkretnie sposób Google łamie prawo, musimy poczekać do posiedzenia w holenderskim parlamencie, na którym UOD zaprezentuje swoje argumenty holenderskim posłom.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Na co najbardziej narzekają użytkownicy topowych"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)