Policyjny nalot na akademiki w Gdańsku

Policyjny nalot na akademiki w Gdańsku

18.06.2009 13:41, aktual.: 18.06.2009 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj rano policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gdańskiej komendy miejskiej oraz z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukali pokoje akademików dwóch gdańskich uczelni wyższych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gdańskiej komendy miejskiej oraz z komendy wojewódzkiej w Gdańsku przeszukali pokoje akademików dwóch gdańskich uczelni wyższych. Funkcjonariusze działali za wiedzą i zgodą władz tych uczelni.

Policjanci zabezpieczyli komputery oraz nośniki danych wykorzystywane przez studentów prawdopodobnie do bezprawnego rozpowszechniania muzyki, filmów i oprogramowania w internecie. Łącznie zabezpieczono ponad 2. komputerów i laptopów oraz ponad 800 sztuk różnych nośników danych. Zabezpieczone nośniki zostaną przekazane biegłemu do szczegółowej ekspertyzy. Jeśli badania potwierdzą ich nielegalne pochodzenie sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Obraz
© (fot. KWP Gdańsk)

W pokojach kilkunastu studentów policjanci zabezpieczyli ponad 2. jednostek centralnych komputerów i laptopów oraz ponad 800 sztuk różnych nośników danych. Nośniki zostaną przekazane biegłemu do ekspertyzy.

Za nielegalne rozpowszechnianie cudzych utworów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi za uzyskiwanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej.

Obraz
© (fot. KWP Gdańsk)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (995)