Policja przeszukała biura Google

Policja przeszukała biura Google

Policja przeszukała biura Google
Źródło zdjęć: © IDG.pl
10.08.2010 16:09

Policja południowokoreańska przeszukała we wtorek 10. sierpnia biura firmy Google w Seulu w związku z podejrzeniem nielegalnego zbierania danych o użytkownikach internetu w ramach przygotowań do uruchomienia usługi Street View w Korei Południowej

Konkretnie Google jest podejrzany o naruszanie prawa internautów do prywatności przez nieuprawnione zbieranie i przechowywanie danych, pozyskiwanych z sieci Wi-Fi (bezprzewodowy dostęp do internetu). Google, który naraził się na takie zarzuty nie tylko w Korei Południowej, twierdził, że do zbierania danych doszło "przypadkowo", podczas wykonywania zdjęć do Street View.

Obraz
© Jeden z samochodów usługi Google Street Viev, który zbiera zdjęcia miast całego świata (fot. Wikipedia)

Przy tworzeniu usługi Street View Google wysyła na ulice miast ekipy wyposażone w kamery; nagrania są udostępniane w internecie w mapach Google'a i oferują widok konkretnych dzielnic, ulic, poszczególnych domów. Po wielu protestach Google zaczął zasłaniać twarze ludzi widocznych na tych nagraniach, a także numery rejestracyjne samochodów.

Zarzutów południowokoreańskich firma na razie nie skomentowała. Za podobne praktyki w Niemczech Google przepraszał w maju, obiecując zniszczenie bezprawnie zebranych danych. We wtorek firma poinformowała, że usługa Street View ruszy w Niemczech do końca roku i będzie początkowo obejmować 20 miast.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)