Policja odzyskała skradzione telewizory

Policja odzyskała skradzione telewizory
15.02.2012 11:07
Policja odzyskała skradzione telewizory
Źródło zdjęć: © policja.pl

Fabrycznie nowy sprzęt zabrany został przez sprawców z naczepy ciężarówki podczas przewozu do Niemiec.

288756860893477011
Źródło zdjęć: © (fot. policja.pl)

W ubiegły czwartek (09.02. policjanci KPP w Sulęcinie uzyskali informację, że na parkingu jednego z zajazdów na terenie gminy Słońsk zaparkowane są dwa samochody dostawcze. Obok furgonów w pośpiechu uwijali się mężczyźni, którzy szybko przeładowywali towar.

Niecodzienne miejsce przeładunku i dziwne zachowanie kierowców wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Po przyjeździe na parking mundurowi zastali dwóch kierujących busami - 26. i 32-latka, mieszkańców województwa lubuskiego. W busach zabezpieczono 230 telewizorów marki Toshiba LED 3D. Młodzi ludzie zostali zatrzymani przez Policję a ich samochody wraz z towarem zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Dzięki ustaleniom służb kryminalnych szybko potwierdzono, że telewizory przewożone były z fabryki we Wrocławiu do Niemiec. W czasie kiedy kierowca ciężarówki zatrzymał się na parkingu, złodzieje dostali się do naczepy zabierając fabrycznie nowy sprzęt.

Policjanci z Sulęcina wyjaśniają wszystkie okoliczności opisanego przestępstwa. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia oszacowana została na ponad 256 tysięcy złotych. Decyzją Sądu zatrzymani mężczyźni zostali aresztowani na okres dwóch miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)