Polaroid szykuje cyfrówkę z wbudowaną drukarką

Polaroid szykuje cyfrówkę z wbudowaną drukarką

Polaroid szykuje cyfrówkę z wbudowaną drukarką
Źródło zdjęć: © Polaroid
14.08.2008 08:30, aktualizacja: 14.08.2008 10:18

Firma Polaroid szykuje niespodziankę dla amatorów cyfrowej fotografii. W 2009 roku zamierza bowiem wprowadzić do sprzedaży cyfrówkę dysponującą wbudowaną... drukarką.

Dwa miesiące temu firma Polaroid zaprezentowała miniaturową mobilną drukarkę ( nadała jej oznaczenia PoGo ) przeznaczoną do współpracy z aparatami cyfrowymi. Urządzenie potrafi drukować kolorowe zdjęcia w formacie 2x3. przy wykorzystaniu technologii bezatramentowego druku - ZINK ( od Zero Ink ). Warto przypomnieć, że bazuje ona na specjalnym, zawierającym trzy warstwy ciekłych kryształów papierze, które zabarwiają się odpowiednio pod wpływem emitowanych przez drukarkę impulsów termicznych.

Obraz
© (fot. Polaroid)

W serwisie amateurphotographer.co.uk pojawiły się właśnie interesujące informacje na temat dalszych planów producenta, dotyczących mobilnego druku. Zamierza on bowiem pójść o krok dalej i skonstruować aparat cyfrowy, który będzie mógł się pochwalić wbudowaną drukarką fotograficzną - korzystające z technologii ZINK urządzenie ma pozwalać na drukowanie zdjęć w formacie 4x3".

Niestety dokładne informacje na temat pozostałych parametrów sprzętu nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że powinien on trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)