Polak zwycięża w konkursie Nvidii

Polak zwycięża w konkursie Nvidii

Polak zwycięża w konkursie Nvidii
30.04.2008 00:30, aktualizacja: 30.04.2008 11:19

Firma Nvidia oraz stowarzyszenie CGSociety, zrzeszające artystów sztuki cyfrowej, ogłosiły wyniki drugiej edycji konkursu graficznego NVArt. Autorem najlepszej zdaniem jury pracy okazał się Polak - Marek Staszek.

Tematyka drugiej edycji konkursu NVArt, zatytułowanej "Sztuka przestrzeni: architektura i krajobraz", dotyczyła "'niezwykłych fuzji' architektury i krajobrazu, nastawionych na eksponowanie wyobraźni i artystycznego wyrazu". W jury zasiedli przedstawiciele takich firm jak Nvidia, Ubisoft, Midway Games i Dreamworks, jak też graficy i przedstawiciele świata sztuki ( np. JoAnne Northrup z San Jose Museum of Art ). Galeria prac konkursowych - http://events.cgsociety.org/NVArt/02/winners.php dostępna jest na stronie internetowej organizacji CGSociety.

Obraz
© Complex at the Centre of the Universe (fot. M. Staszek)

Zwycięska praca Polaka zatytułowana jest "Complex at the Centre of the Universe". M. Staszek w nagrodę otrzyma dwie profesjonalne karty graficzne Nvdia Quadro FX 5600 - i wartą 10 tys. dolarów wycieczkę do San Francisco ( lub w inne miejsce ), będzie miał też możliwość spotkania z założycielem i prezesem Nvidii, Jen-Hsun Huangiem.

Wybrane nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na imprezie NVision 08 - http://www.nvision2008.com, jaka odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia br. w kalifornijskim San Jose. Warto dodać że ostatnio prace konkursowe wystawiono także w San Jose Museum of Art w Dolinie Krzemowej oraz galerii Tate Modern w Londynie.

Tymczasem trwa już kolejne wydanie konkursu NVArt ( rozpoczęło się 24 kwietnia, a potrwa do 19 czerwca ). Tematem przewodnim będzie tym razem "Cyfrowa fuzja" - jak czytamy w oficjalnym komunikacie, biorący w nim udział artyści będą "zachęcani w nim są do tworzenia inspirujących fuzji światów 2D i 3D" ( więcej informacji: NVArt 3 - http://events.cgsociety.org/NVArt/03/entries.php ).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)