Polacy znaleźli rozwiązanie na zamknięte sklepy w niedziele. Już powstają aplikacje

Polacy znaleźli rozwiązanie na zamknięte sklepy w niedziele. Już powstają aplikacje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

16.04.2018 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pocałowaliście klamki w sklepie, bo jakimś cudem zapomnieliście o niedzieli niehandlowej? Z tymi polskimi aplikacjami się to nie powtórzy. Twórcy programów błyskawicznie zareagowali na zakaz handlu.

Miniona niedziela nie była pierwszą z zakazem handlu, ale niektórzy nadal nie mogą się przyzwyczaić do zamkniętych sklepów. I mają problem ze znalezieniem miejsca, w którym mogą kupić podstawowe produkty. Rozwiązaniem może być więc aplikacja na telefon. Twórcy jednej z nich pochwalili się swoim dziełem na Wykopie.

Program nazywa się "Czynna Niedziela" i dostępna jest na Androidzie oraz iOS. Najważniejsza funkcja? Przede wszystkim lista najbliższych sklepów, które są otwarte i informacja, co może się w nich znaleźć. Miejsca dodawane są przez samych użytkowników, którzy - niczym w popularnym samochodowym Yanosiku - później potwierdzają, czy rzeczywiście można zrobić zakupy. Dodatkowo przed każdą niehandlową niedzielą program przypomni, że wybrane sklepy będą zamknięte. Aplikacja "Czynna Niedziela" jest darmowa i pozbawiona reklam.

Autorzy "Czynnej Niedzieli", jak sami mówią, wpadli na pomysł na napisanie aplikacji, gdy w niedzielę sami nie mogli zrobić zakupów. Rynek zareagował błyskawicznie na zakaz handlu w niedziele, bo nie jest to pierwszy tego typu program. W sklepie Google Play znajdziemy m.in. "Niedzielne zakupy".

"Aplikacja posiada mapę oraz stale powiększającą się listę sklepów w największych miastach Polski. Użytkownicy również mogą dodawać sklepy ze swojej okolicy – wystarczy wysłać nazwę i adres na kontakt@niedzielnezakupy.info" - piszą twórcy w opisie aplikacji.

Czy Polacy rzeczywiście potrzebują takich programów? Na razie łączna liczba pobrań obu tych aplikacji nie przekracza liczby 6 tys. użytkowników. Zobaczymy, czy z czasem popularność będzie rosła, czy może przyzwyczaimy się do nowej, niedzielnej tradycji. Na pewno nie chcieliby tego autorzy aplikacji, którzy nawołują, by samemu decydować "jak spędzisz niedzielne popołudnie!" ("Czynna Niedziela").

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)