Polacy najlepsi z najlepszych! Red Dot Award dla studia Code za projekt piekarnika Amica ZEN

Polacy najlepsi z najlepszych! Red Dot Award dla studia Code za projekt piekarnika Amica ZEN

Polacy najlepsi z najlepszych! Red Dot Award dla studia Code za projekt piekarnika Amica ZEN
Źródło zdjęć: © Eastnews
10.07.2012 10:30

Jak świat filmu co roku w napięciu czeka na oscarową galę w Kodak Theatre w Los Angeles, tak świat designu wyczekuje gali w Aalto-Theater w Essen, podczas której uroczyście, wręczane są nagrody red dot.

Red Dot Design Award to największy i najsłynniejszy na świecie konkurs wzornictwa o niezwykle bogatej tradycji. Od lat przyciąga najbardziej znane firmy pragnące pochwalić się swoimi najnowszymi osiągnięciami w zakresie projektowania. Tegoroczna gala w Essen odbyła się w poniedziałek 2 lipca w obecności ponad 1 20. gości ze świata designu, mediów, biznesu i polityki.

Podczas uroczystości w Aalto-Theater Amica odebrała nagrodę red dot best of the best za piekarnik Zen zaprojektowany przez studio Code Design pod przewodnictwem Michała Biernackiego. Głos 30 ekspertów zasiadających w jury tegorocznego konkursu red dot jest znakiem prestiżu, z którym produkty z Wronek trafiły najpierw do uczestników gali w Essen, a później wraz z nimi rozjechały się po całym świecie. Czerwoną Kropkę (red dot) na drogę dostały tylko projekty najlepsze z najlepszych.

Obraz
© (fot. en.red-dot.org)

Jak mówią producenci, piekarnik Zen został zaprojektowany z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD którzy mają sprecyzowane potrzeby, cenią sobie spokój i harmonię, a w swoim domu szukają przede wszystkim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do tradycji minimalizmu. Staje w opozycji do wszechogarniającej technologii - do obsługi piekarnika wystarczą dwa pokrętła, niepotrzebne są żadne przyciski i wyświetlacze.

Zen stworzony został z unikalnych dla piekarnika materiałów –. front jest wykonany z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem.

Jurorzy konkursu podkreślali, że właśnie spokojne i harmonijne połączenie odpowiednich materiałów zapewniło projektowi pracowni Code Design nagrodę „Best of The Best”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)