Polacy na światowych finałach Imagine Cup 2011

Polacy na światowych finałach Imagine Cup 2011
Źródło zdjęć: © Microsoft

24.05.2011 16:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznych finałach Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów, Polskę reprezentować będzie aż 21 studentów, którzy rywalizować będą w 5 różnych kategoriach konkursowych. Pięć polskich zespołów z czterech uczelni wyższych zmierzy się z ponad 100 drużyn z przeszło 70 państw. Polska zajęła drugie miejsce pod względem liczby kategorii, w których rywalizować będziemy w finałach tegorocznej edycji Imagine Cup

- To olbrzymi sukces. Po Brazylii, która w finale rywalizować będzie aż w 6 kategoriach to właśnie Polska wystawi w Nowym Jorku najliczniejszą reprezentację do finałów światowych. Studenci z Polski już nie raz dowiedli swoich zdolności. Wierzę, że i tym razem zaprezentują na finałach doskonałe projekty i rozwiązania, które nagrodzone zostaną miejcami na podium. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i życzymy powrotu do Polski w roli laureatów Imagine Cup 2011. – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W kategorii Projektowanie Oprogramowania Polskę reprezentować będzie zespół CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej, który zwyciężył w finałach krajowych Imagine Cup 201. w tej właśnie kategorii konkursowej. Dominik Dereń, Piotr Jaszczyk, Michał Orzełek, Błażej Rybczyński oraz Michał Skuza pod opieką merytoryczną Marcina Franca zaprezentowali rozwiązanie najwyżej ocenione spośród przeszło 100 projektów zgłoszonych do tej kategorii. Ich projekt, LifeCircle+, tworzy sieć społecznościową krwiodawców, sprawdza ich dostępność w nagłych przypadkach oraz informuje tych o odpowiedniej grupie krwi o konieczności zgłoszenia do najbliższego punktu krwiodastwa. Już na tym etapie o projekcie i jego możliwościach entuzjastycznie wypowiadali się przedstawiciele polskiego systemu krwiodastwa, ponieważ w efektywny sposób skraca on czas dotarcia z informacją do dawców krwi.

- Zajęcie pierwszego miejsca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że nasz projekt zostanie również doceniony podczas finałów światowych - powiedział Michał Orzełek z zespołu CodeRaiders w chwilę po otrzymaniu symbolicznego biletu lotniczego do Nowego Jorku.

Poza CodeRaiders na światowych finałach Imagine Cup 2011 w Nowym Jorku w barwach Polski wystartuje zespół WCY_TEAM z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który zaprezentuje swoje rozwiązanie w kategorii konkursowej - Projektowanie Systemów Wbudowanych. Ich projekt o nazwie COP4CE jest kombinacją mobilnego urządzenia współpracującego z centralnym systemem zarządzania, który pozwala policji oraz siłom ratunkowym koordynować swoje działania i wspierać się nawzajem.

W pozostałych kategoriach konkursowych Polskę reprezentować będą:
Projektowanie Gier: Cellardoor z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z grą „The Book of Elm”, w której gracz steruje postacią Elma, który naprawia błędy popełnione przez ludzi. Gra zbudowana jest w oparciu o tematykę ochrony środowiska naturalnego.
Technologie Informatyczne: Błażej Matuszyk z Politechniki Poznańskiej z rozwiązaniem architektury technologicznej, która wspiera obsługę procesów przyznawania grantów przez organizacje.

Poza wymienionymi wyżej kategoriami głównymi, finały światowe Imagine Cup 2011 obejmują również kategorie specjalne, w których w biało-czerwonych barwach wystartują studenci z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu:
Interoperability Challenge: DemosceneSpirit. W swojej dziewięcioletniej historii, Imagine Cup stał się prawdziwie światowym konkursem, w którego poprzedniej edycji wystartowało ponad 325 000 studentów reprezentujących 120 państw i terytoriów. Wzorem lat ubiegłych, przesłaniem tegorocznej edycji Imagine Cup jest „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązać najtrudniejsze problemy.” Problemy te zostały zdefiniowane przez ONZ w tzw. Milenijnych Celach Rozwoju. W Polsce lokalne finały Imagine Cup organizowane są we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy Asseco Poland SA, Gildia Aniołów Biznesu, Park Technologiczny - Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, Play oraz Xbox 360. Patronem kategorii Projektowanie Gier w Polsce została firma People Can Fly.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)