Polacy mistrzami świata w Counter-Strike

Polacy mistrzami świata w Counter-Strike
Źródło zdjęć: © IDG.pl

16.11.2009 11:30, aktual.: 16.11.2009 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reprezentacja Polski w grę Counter-Strike zdobyła złoty medal podczas Światowego Finału olimpiady World Cyber Games. Polacy w finałowym pojedynku pokonali szwedzki zespół fnatic. Główną nagrodą dla naszych graczy było 35 tys. dolarów. Tegoroczne WCG przyniosło również sukces indywidualny polskiego zawodnika - Piotr "Pio" Zajkowski zdobył brązowy medal w FIFA 09.

Światowy finał World Cyber Games w Chengdu (Chiny) już za nami. Impreza zakończyła się spektakularnym sukcesem Polaków. Pierwszego dnia zawodów brązowy medal w FIFA 0. zgarnął Piotr "Pio" Zajkowski. Wczoraj najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna AGAiN w Counter-Strike.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Niewątpliwie najbardziej prestiżowym zwycięstwem podczas tegorocznego WCG był sukces drużyny AGAiN grającej w Counter-Strike'a. W składzie zespołu znaleźli się gracze doskonale znani z międzynarodowej sceny e-sportowej: Filip "Neo" Kubski, Łukasz "LUq" Wnęk - Counter Strike, Wiktor "TaZ" Wojtas, Jakub "Kuben" Gurczyński oraz Mariusz "Loord" Cybulski.

Drużyna AGAiN w finałowym pojedynku zmierzyła się z utytułowanym szwedzkim zespołem fnatic. Spotkanie było niezwykle zaciekłe i trwało aż trzy godziny, co jest jednym z dłuższych wyników w historii WCG. Ostatecznie, po kilku dogrywkach na obu mapach, Polakom udało się wygrać spotkanie. Za I miejsce nasi zwycięzcy otrzymali 3. tys. dolarów w gotówce oraz ponad 2 tys. dolarów w nagrodach rzeczowych.
Medal przywiózł z WCG również Piotr "Pio" Zajkowski, który zdobył trzecie miejsce w grze FIFA 09.

World Cyber Games (WCG) to największy na świecie turniej gier komputerowych. Organizowany od 200. r., w świecie e-sportowym postrzegany jest jako odpowiednik Igrzysk Olimpijskich. Sponsorem Światowym WCG jest firma Samsung Electronics. Sponsorami Reprezentacji Polski jest Netia oraz R20 produkująca napoje energetyczne.

Wrażenia z finałowego pojedynku w Counter-Strike częściowo oddaje poniższy film:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)