Polacy jako jedni z pierwszych przetestują to rozwiązanie. Zupełnie nowa metoda płacenia

Polacy jako jedni z pierwszych przetestują to rozwiązanie. Zupełnie nowa metoda płacenia

Polacy jako jedni z pierwszych przetestują to rozwiązanie. Zupełnie nowa metoda płacenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
23.03.2017 13:55

Jeszcze w tym roku w Polsce smartfonem będzie się nie tylko płaciło, ale i przyjmowało płatności. Mastercard przetestuje u nas nowe rozwiązanie.

Polska będzie jednym z pierwszych krajów na świecie, w którym testowane będzie rozwiązanie o nazwie Soft POS - informuje portal Cashless.pl.

Dzięki temu smartfon będzie mógł pełnić funkcję terminala płatniczego. Zamiast przykładać kartę bądź telefon do terminala, będzie można przyłożyć go do innego smartfonu. I w ten sposób zapłacić. Co ważne i wygodne, PIN wpiszemy na swoim urządzeniu. Nie da się ukryć, że nowe rozwiązanie zwiększy nasze bezpieczeństwo i prywatność - postronnym trudniej będzie zauważyć, jaki jest nasz kod PIN.

Czy płatność przyjmie każdy smartfon? Nie. Telefony “będą musiały posiadać np. tzw. bezpieczny element, w którym znajdą się wrażliwe dane” - wyjaśnia Cashless.pl. A oprócz tego niezbędna będzie specjalna aplikacja, sprawiająca, że telefon zastąpi tradycyjny terminal.

Program pilotażowy ma być realizowany na polskim rynku od kwietnia 2017 r. do czerwca przyszłego roku. Nie zdziwcie się więc, jeśli już niedługo w sklepie zamiast terminala kasjerka wyciągnie telefon. Wręcz przeciwnie, cieszcie się, bo nową metodę płacenia przetestujecie jako jedni z pierwszych na świecie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)