"Pół wieku poezji później" przełożone. Polski Wiedźmin dopiero w grudniu

"Pół wieku poezji później" przełożone. Polski Wiedźmin dopiero w grudniu

"Pół wieku poezji później" przełożone. Polski Wiedźmin dopiero w grudniu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.11.2019 17:42, aktualizacja: 29.11.2019 18:00

Polski fanowski film w uniwersum Wiedźmina "Pół wieku poezji później" miał zaplanowaną premierę na 30 listopada. Termin zdawał się niezagrożony, ale ekipa postanowiła jeszcze lekko dopracować obraz.

Projekt ciągnął się latami i z krótkometrażowej historyjki przerodził się w pełnometrażowy film rozgrywany po wydarzeniach z wiedźmińskiej sagi. To produkcja od fanów dla fanów, co podkreślali dziennikarze opisując swoje wrażenia po pokazie przedpremierowym kilka dni temu. W takim wypadku, nikt nie liczył na kolejne zmiany w dacie premiery, ale stało się inaczej.

"Pół wieku poezji później" wymaga ostatnich szlifów

Niespełna pół godziny temu reżyser Jakub Nurzyński na YouTube ogłosił, że "Pół wieku poezji później" ukaże się 7 grudnia. Zaznaczył, że pokaz na warszawskim konwencie fantastyki 30 listopada nie jest zagrożony, ale chciałby doszlifować materiał specjalnie na potrzeby premiery na YouTube. Czekaliśmy tak długo, więc dodatkowy tydzień to nie tak duży problem.

Przypominamy, że projekt jest zrealizowany ze środków własnych i zbiórek croudfundingowych. Mimo to, zatrudniono znanych aktorów, w tym Zbigniewa Zamachowskiego do roli Jaskra, co jest ewidentnym puszczeniem oka do widzów filmu i serialu Marka Brodzkiego.

Produkcja będzie dostępna za darmo na oficjalnym kanale YouTube "Pół Wieku Poezji Później - Alzur's Legacy", ale nie 30 listopada, tylko 7 grudnia. Niewiele później, bo 20 grudnia, Netflix zaprezentuje swojego serialowego Wiedźmina.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)