Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach

Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach

Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach
Źródło zdjęć: © nasza-klasa
19.10.2008 18:33, aktualizacja: 20.10.2008 09:55

Najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce wprowadził nową funkcjonalność - wizytówki, które użytkownik może umieścić na swoim blogu lub serwisie. Na wirtualnej wizytówce znajdą się dane z profilu założonego na Naszej-Klasie.pl.

Aby skomponować wizytówkę, należy wybrać jej szerokość oraz tło. Kwestia prywatności danych pozostawiona została już użytkownikowi - to on decyduje, czy doda do widgetu zdjęcie oraz które dane z profilu mają znaleźć się na wizytówce.

Tak stworzoną wizytówkę można umieścić na swojej stronie internetowej lub też blogu. Ikona online wizytówki zachowuje się podobnie jak w przypadku aktywnych znajomych na Naszej-Klasie.

Widget zawiera w sobie również link do serwisu. Niewątpliwie twórcy pomysłu liczą, że nowa funkcjonalność przyczyni się do zwiększenia i tak już niemałego ruchu na Naszej-Klasie.
Wizytówka to kolejna funkcjonalność, jaka pojawiła się ostatnio na popularnym serwisie. Od niedawna użytkownicy Naszej-Klasy mogą też niestandardowo opisywać zdjęcia za pomocą opcji "pinezka". Przy użyciu tej opcji można zaznaczyć kto lub co znajduje się na fotografii. Podobną opcję (add note) oferuję amerykański Flickr.com. <

Inną ciekawą funkcjonalnością Naszej-Klasy jest możliwość polecania innym np. ulubionego profilu (informacja o rekomendacji pojawia się w "Powiadomieniach" u naszych znajomych).

Warto również zauważyć, że znajdująca się na stronie głównej profilu sekcja "reklamy" (przypominająca układem zakładki w wyszukiwarce)
, rozciąga się już na całą szerokość strony. W jednym ciągu zostały umieszczone na stałe niewielkie banery partnerów serwisu, takich jak Esky.pl, Money.pl, dbkredyt, Pocztakwiatowa.pl, Złoteprzeboje.pl i Travelplanet.pl. Wciąż natomiast nie zagospodarowana pozostaje lewa dolna część strony głównej, którą pozostałe serwisy społecznościowe skrzętnie zapełniają reklamą lub też różnego rodzaju kontentem.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)