Pogoda w Polsce. Ochłodzenie i opady deszczu. W górach możliwy śnieg

Pogoda w Polsce. Ochłodzenie i opady deszczu. W górach możliwy śnieg

Pogoda w Polsce. Ochłodzenie i opady deszczu. W górach możliwy śnieg
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
07.11.2019 10:38

Pogoda w czwartek 7 listopada przyniesie spadek temperatur. Termometry pokażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Na południu i wschodzie kraju możemy spodziewać się opadów deszczu. Wysoko w Tatrach może popadać śnieg.

Pogoda nie rozpieszcza już tak mieszkańców Polski, jak jeszcze kilka tygodni temu. Po wyjątkowo ciepłym październiku nadszedł czas na ochłodzenie. Spadek temperatur i opady deszczu - to czeka nas w najbliższych dniach. W czwartek, 7 listopada termometry pokażą od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu, do 13 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Mieszkańcy południowej i wschodniej części kraju mogą spodziewać się opadów deszczu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Warmii wystąpią opady o sumie do 6 litrów wody na metr kwadratowy. W innych rejonach Polski będzie pogodnie. Wysoko w Tatrach (powyżej 1900 m n.p.m.) możliwe będą opady śniegu.

Wilgotność powietrza w całym kraju wyniesie około 90 procent. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne jedynie na południowym wschodzie. Ochłodzenie odczują mieszkańcy całej Polski.

Noc na południowym wschodzie przyniesie opady deszczu, w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2-3 stopni w kotlinach sudeckich i na północy do 6 stopni na południowym wschodzie i Pomorzu Zachodnim. Na Podhalu możliwy mróz.

Pogoda w Warszawie

W czwartek termometry w stolicy pokażą maksymalnie 11 stopni Celsjusza. Zachmurzenie umiarkowane, słabe opady deszczu. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy możliwe większe zachmurzenie, temperatura spadnie do 5 st. C.

Informacje pogodowe na bieżąco możecie śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)