Pogoda się uspokoiła? IMGW ostrzega: wichury powrócą

Pogoda się uspokoiła? IMGW ostrzega: wichury powrócą

Pogoda się uspokoiła? IMGW ostrzega: wichury powrócą
Źródło zdjęć: © Fotolia
11.02.2020 07:41

Zdaje się, że największe wichury mamy za sobą, chociaż skutki huraganu Ciara widać w całej Polsce. Dzisiaj nieco spokojniej, ale IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach znów może być niebezpiecznie.

Dzisiaj, 11 lutego będzie pochmurnie, ale z większymi przejaśnieniami. Można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i śniegu, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum naszego kraju. Wiatr łagodniejszy - w większości województw jego prędkość będzie dochodzić do 45 km/h, chociaż w górach i na południowym-zachodzie może zerwać się poważna wichura. Tam prędkość wiatru może wahać się od 120 do 160 km/h.

IMGW ostrzega przed wichurami

Dzisiaj na zachodzie kraju ogłoszono 1. stopień alarmowy. Oznacza to, że może być niebezpiecznie, ale na pewnonie będzie to taka skala zagrożenia, jak wczoraj. Niemniej IMGW zaleca "najwyższą ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Na środę 12 lutego IMGW rozszerza ostrzeżenie o wystąpieniu silnych i niebezpiecznych wiatrów na teren całego kraju. Nieco spokojniej w czwartek - wtedy przewiduje się silne wiatry jedynie nad morzem oraz w woj. dolnośląskim.

Poza silnymi wiatrami, synoptycy nie zaobserwowali innych groźnych zjawisk pogodowych. Temperatura będzie powyżej 2 stopni Celsjusza, możliwe jest wystąpienie przelotnych opadów.

Na tą chwilę nie synoptycy nie przewidują groźnych zjawisk w piątek i weekend, ale zalecamy śledzić sytuację na bieżąco. Niestety sytuacja meteorologiczna w ostatnich dniach zmieniała się dosyć często.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)