Pogoda. Ponury poniedziałek. Zachmurzenie i opady deszczu prawie w całej Polsce

Pogoda. Ponury poniedziałek. Zachmurzenie i opady deszczu prawie w całej Polsce

Pogoda. Ponury poniedziałek. Zachmurzenie i opady deszczu prawie w całej Polsce
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
02.03.2020 09:19, aktualizacja: 02.03.2020 10:15

Pogoda 2 marca zdominowana zostanie przez chmury i opady. Deszcz, a także deszcz ze śniegiem prognozowany jest dla większości województw. Ponura aura najbardziej da się we znaki mieszkańcom centralnej i wschodniej części Polski. W górach spadnie śnieg.

Pogoda w poniedziałek 2 marca minie w Polsce pod znakiem sporego zachmurzenia i opadów. Przejaśnień mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy zachodniej i północnej części kraju. Najbardziej ponuro będzie natomiast w centrum i na wschodzie.

Opady deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewane są w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. Silniejszych porywów mogą spodziewać się mieszkańcy zachodniej części Polski. Tam miejscami powieje dość silnie (nawet do 50 kilometrów na godzinę).

Synoptycy przewidują także opady śniegu w rejonach górzystych (5-10 cm na metr kwadratowy).

Choć pierwsze dni marca rozpoczynają się opadami, ponurą pogodę powinna zrekompensować temperatura. Na zachodzie kraju termometry pokażą dziś 11 stopni. Najchłodniej będzie na Podlasiu (7 stopni Celsjusza). W pozostałych rejonach Polski od 8 do 10 st. C.

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić na bieżąco w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)