Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie - należy zachować szczególną ostrożność

Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie - należy zachować szczególną ostrożność28.02.2020 07:57
Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie - należy zachować szczególną ostrożność
Źródło zdjęć: © zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

IMGW wydało ostrzeżenie o utrzymujących się niekorzystnych warunkach pogodowych przez najbliższe dni. Dzisiaj niebezpiecznie szczególnie na południu kraju. Zobaczcie, jak sytuacja będzie wyglądała w najbliższych dniach.

Zobacz aktualną prognozę pogody (06.03.2020): Pogoda na weekend: IMGW zaleca ostrożność

Temperatura niemal w całym kraju poniżej 0 stopni, możliwe są przelotne opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany. Jednak na południu możemy spodziewać się silniejszych opadów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Uważać należy przede wszystkim na silne opady śniegu i oblodzenie na drogach.

Dodatkowo ostrożne powinny być osoby wrażliwe i skłonne do meteopatii. Instytut zwraca uwagę na to, że "początkowo obojętna biotropia pogody, w dzień pogorszy się do niekorzystnej i jako taka utrzyma się aż do wieczora".

Pogoda na weekend

Nieco lepszych warunków możemy spodziewać się w sobotę 29 lutego, jednak poprawa nie utrzyma się na długo. 1 marca IMGW spodziewa się 1. stopnia zagrożenia silnymi wichurami w województwach: pomorskim, dolnośląskim, opolskim oraz podkarpackim.

Przypominamy, że zgodnie z wyjaśnieniem na stronie Instytutu, alert 1. stopnia oznacza: "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

W niedzielę jednak podniesie się temperatura i miejscami dojdzie nawet do 10 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się opadów deszczu, które mogą wystąpić na terenie całego kraju. Zalecamy śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych na Pogoda WP.

Zobacz też: "Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)