Trwa ładowanie...
d1ey60n

Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie - należy zachować szczególną ostrożność

IMGW wydało ostrzeżenie o utrzymujących się niekorzystnych warunkach pogodowych przez najbliższe dni. Dzisiaj niebezpiecznie szczególnie na południu kraju. Zobaczcie, jak sytuacja będzie wyglądała w najbliższych dniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silne opady śniegu mogą pojawić się na południu kraju
Silne opady śniegu mogą pojawić się na południu kraju (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d1ey60n

Zobacz aktualną prognozę pogody (06.03.2020): Pogoda na weekend: IMGW zaleca ostrożność

Temperatura niemal w całym kraju poniżej 0 stopni, możliwe są przelotne opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany. Jednak na południu możemy spodziewać się silniejszych opadów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Uważać należy przede wszystkim na silne opady śniegu i oblodzenie na drogach.

Dodatkowo ostrożne powinny być osoby wrażliwe i skłonne do meteopatii. Instytut zwraca uwagę na to, że "początkowo obojętna biotropia pogody, w dzień pogorszy się do niekorzystnej i jako taka utrzyma się aż do wieczora".

d1ey60n

Pogoda na weekend

Nieco lepszych warunków możemy spodziewać się w sobotę 29 lutego, jednak poprawa nie utrzyma się na długo. 1 marca IMGW spodziewa się 1. stopnia zagrożenia silnymi wichurami w województwach: pomorskim, dolnośląskim, opolskim oraz podkarpackim.

Przypominamy, że zgodnie z wyjaśnieniem na stronie Instytutu, alert 1. stopnia oznacza: "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

d1ey60n

W niedzielę jednak podniesie się temperatura i miejscami dojdzie nawet do 10 stopni Celsjusza. Należy spodziewać się opadów deszczu, które mogą wystąpić na terenie całego kraju. Zalecamy śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych na Pogoda WP.

Zobacz też: "Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południu

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n