Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie dla dużej części Polski

Prognoza zagrożeń meteorologicznych na weekend 30.10-01.11
Prognoza zagrożeń meteorologicznych na weekend 30.10-01.11
Źródło zdjęć: © IMGW

30.10.2020 08:02, aktual.: 01.03.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które w godzinach porannych będą znacznym utrudnieniem, zwłaszcza dla kierowców. Dodatkowo należy przygotować się na duże zachmurzenie i opady deszczu. Weekend nie będzie należał do pogodnych.

W piątek, 30 października mgły mogą pojawić się w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim. Widoczność będzie ograniczona do 100 metrów. 

W związku z tym IMGW wydało dla tych województw alert 1. stopnia oznaczający "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia". 

Podobne, niekorzystne warunki utrzymają się również przez weekend. Z tego powodu IMGW zaleca szczególną ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych. Zachęcamy was do wypróbowania aplikacji pogodowych, które ostrzegą o możliwym zagrożeniu meteorologicznym lub do śledzenia aktualności w serwisie Pogoda WP

Pogoda na weekend

Jak wspomnieliśmy poza mgłami, piątek przyniesie również duże zachmurzenie, ale możliwe będą też miejscami większe przejaśnienia. Na południowym zachodzie należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu, a w górach może spaść śnieg. Tam również trzeba spodziewać się silnych wichur, które osiągną prędkość do 80 km/h. Temperatura w całym kraju będzie wahać się od 9 do 13 stopni Celsjusza. 

W sobotę nieco cieplej, bo termometry wskażą do 15 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. IMGW ostrzega przede wszystkim przed mgłami, ale w ciągu dnia może również padać deszcz. Ogólnie sobota ma być jednak pogodniejsza od piątku, a niedziela ma przynieść więcej przejaśnień.

By móc śledzić bieżącą prognozę pogody, wypróbujcie jedną z polecanych przez nas aplikacji:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)