Pogoda na weekend. IMGW ostrzega: sprawdź, gdzie jest burza. Radar burzowy online

Pogoda na weekend. IMGW ostrzega: sprawdź, gdzie jest burza. Radar burzowy online

Pogoda na weekend. IMGW ostrzega: sprawdź, gdzie jest burza. Radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Materiały WP
17.07.2020 09:14

Piątek i najbliższe dni zapowiadają się burzowo, a IMGW wydaje alert ostrzegawczy dla dużej części kraju. Aby nie dać się zaskoczyć niebezpiecznym zjawiskom pogodowym, warto śledzić radary burzowe online. Podpowiadamy, jak sprawdzić, gdzie jest burza.

W ciągu dnia (17 lipca) w całej Polsce możemy spodziewać się zachmurzenia, które przyniesie opady deszczu. Miejscami możemy spodziewać się również burz i gradobicia. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w województwach: podkarpackim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. - czytamy w komunikacie IMGW. - Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia.

Niestety sytuacja nie ulegnie poprawie w weekend. Mimo że termometry pokażą wyższą temperaturę, to należy przygotować się również na silne wiatry i ulewy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Gdzie jest burza?

Aby nie dać się zaskoczyć burzom i gradobiciu, warto śledzić radary burzowe online. O ile strony z mapami burz możemy śledzić w sieci, o tyle aplikacje burzowe możemy mieć zawsze pod ręką. Dodatkowo możemy w większości z nich ustawić powiadomienia, które będą nas informowały o zbliżającym się załamaniu pogody. Wśród popularnych aplikacji warto wymienić:

Radar burzony online znajdziecie m.in. na stronie windy.com. Poza tym możemy tam śledzić również inne zjawiska atmosferyczne, w tym ciśnienie, prędkość wiatru, pogodę długoterminową itp.

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Niestety najbliższe dni będą uciążliwe dla osób skłonnych do meteopatii. Dzisiaj w całym kraju występować będą niekorzystne warunki, które wpłyną na samopoczucie. U osób wrażliwych mogą dodatkowo pojawić się bóle głowy i uczucie rozdrażnienia.

Takie warunki utrzymają się jeszcze przez weekend, ale w sobotę wieczorem możemy spodziewać się niewielkiej poprawy, głównie na północy kraju. Wszyscy powinni przygotować się na odczuwalne ochłodzenie, mimo że termometry będą pokazywać powyżej 20 stopni Celsjusza. "Warto również zaopatrzyć się w parasol i pamiętać, by w czasie burzy nie wychodzić z pomieszczeń zamkniętych bez uzasadnionej przyczyny", dodaje IMGW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)