Pogoda na weekend. IMGW ostrzega przed burzami i opadami. Warto śledzić komunikaty

Pogoda na weekend 26-27 września. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online
Pogoda na weekend 26-27 września. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Windy.com

25.09.2020 21:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pogoda w weekend (26-27 września) minie pod znakiem opadów deszczu, burz oraz silnych porywów wiatru. W związku z alarmującą sytuacją, IMGW może wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia. Synoptycy przypominają o śledzeniu komunikatów pogodowych.

Najbliższy weekend przyniesie nam prawdziwie jesienną pogodę. Mieszkańcy wielu rejonów kraju mogą spodziewać się opadów deszczu i wyładowań atmosferycznych, którym towarzyszyć będą silne porywy wiatru. W związku z alarmująca sytuacją, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń na 26-27 września.

Pogoda na sobotę 26 września

W sobotę najcieplej będzie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie termometry pokażą od 23 do 25 stopni. Najchłodniej będzie z kolei na zachodzie kraju, gdzie temperatura wyniesie od 15 do 18 st. C. W związku z opadami deszczu, synoptycy IMGW mogą wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Meteorolodzy ostrzegają także przed burzami, które mogą pojawić się w Małopolsce, na Podkarpaciu, Opolszczyźnie i w województwie świętokrzyskim. W trakcie wyładowań atmosferycznych, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 65 kilometrów na godzinę. Jak informuje IMGW, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą spodziewać się burz z gradem.

Pogoda na niedzielę 27 września

W niedzielę możemy spodziewać się ochłodzenia. Najcieplej będzie na północy kraju, gdzie termometry pokażą maksymalnie 21 stopni. Ciepłe ubrania z szafy będą musieli wyciągnąć mieszkańcy południowej i centralnej Polski. Temperatura wyniesie tam od 10 do 15 st. C.

Niedziela również minie pod znakiem burz i opadów. Deszcz prognozowany jest na terenie województw: wielkopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Jak informuje IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Śledź radar burzowy i aplikacje pogodowe

Meteorolodzy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów.

Aby być na bieżąco, warto śledzić radar burzowy online oraz pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Ci, którzy nie chcą dać się zaskoczyć opadom deszczu i silnemu wiatrowi, powinni zapoznać się również z innymi aplikacjami pogodowymi. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Informacje pogodowe na bieżąco można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także