Pogoda na 5 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Sprawdź, gdzie jest burza

Pogoda na 5 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Sprawdź, gdzie jest burza

Pogoda na 5 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online i bądź na bieżąco
Pogoda na 5 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online i bądź na bieżąco
Źródło zdjęć: © Windy.com
05.10.2020 08:44

Poniedziałek 5 października minie pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Miejscami mogą pojawić się burze. Synoptycy IMGW prognozują, że pogoda może stanowić zagrożenie aż w ośmiu województwach. Pobierz specjalne aplikacje i bądź na bieżąco.

Pogoda w poniedziałek 5 października nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. Początek tygodnia przyniesie przelotne opady deszczu i silne porywy wiatru. Miejscami mogą pojawić się burze. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą 23 stopnie Celsjusza, z kolei najchłodniej - na Pomorzu Zachodnim, tam maksymalnie 18 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej prognozuje, że pogoda może stanowić zagrożenie aż w ośmiu województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

W ciągu dnia oraz wieczorem w wyżej wymienionych województwach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 5-15 litrów litrów na metr kwadratowy, a także porywy wiatru do maksymalnie 80 kilometrów na godzinę. Lokalnie możliwe są również opady gradu.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, która ma służyć wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Śledź radar burzowy i aplikacje pogodowe

Synoptycy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów.

Warto być na bieżąco i śledzić radar burzowy online. Przydatne okaże się także pobranie dedykowanych aplikacji. Wśród nich należy wymienić:

Aby nie dać się zaskoczyć opadom deszczu i silnemu wiatrowi, warto zapoznać się również z innymi aplikacjami pogodowymi. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Informacje pogodowe na bieżąco można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)