Pogoda na 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia. Śledź komunikaty i bądź na bieżąco

Pogoda na 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia. Śledź komunikaty i bądź na bieżąco

Pogoda na 28 sierpnia. IMGW może wydać ostrzeżenia. Śledź komunikaty i bądź na bieżąco
Źródło zdjęć: © Windy.com
28.08.2020 08:21

Pogoda w piątek 28 sierpnia przyniesie ocieplenie, ale również opady deszczu i silny wiatr. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW może wydać alerty pierwszego stopnia dla kilku województw. Synoptycy zalecają śledzenie komunikatów pogodowych.

Pogoda w piątek 28 sierpnia przypomni nam, że wciąż mamy jeszcze astronomiczne lato. Na południowym-zachodzie kraju termometry pokażą nawet 26 stopni Celsjusza. Początek weekendu minie też pod znakiem silnego wiatru i opadów deszczu. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW może wydać alerty pierwszego stopnia dla kilku województw.

Ostrzeżenia dotyczące intensywnych opadów deszczu mogą zostać wydane dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Synoptycy prognozują, że wieczorem i w nocy spadnie tam nawet do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Ponadto, IMGW może wydać alerty dotyczące silnego wiatru dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Z komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w nocy z piątku na sobotę w rejonach podgórskich należy spodziewać się silnego wiatru, którego prędkość miejscami może wynieść nawet 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Śledź radar burzowy i aplikacje pogodowe

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Synoptycy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, dlatego zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów.

Aby być na bieżąco z sytuacją pogodową, warto monitorować radar burzowy online oraz śledzić dedykowane aplikacji. Wśród nich należy wymienić:

Aby nie dać się zaskoczyć opadom deszczu i silnemu wiatrowi, warto zapoznać się również z innymi aplikacjami pogodowymi. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)